Online alışverişle aşkla nefret arası bir ilişkim var. Dibimde dolaşmak zorunda bırakılan, patronları öyle istiyor onların suçu yok, satış görevlileri olmadan, geniş geniş düşünerek, kolayca fiyat araştırması yaparak, tabiri caiz ve gerçek ki yattığım yerden alışveriş yapmak işime geliyor. 

Bu kısım online alışverişe duyduğum aşktı. 

Nefret kısmına gelirsem, bu kısımda online alışveriş sitelerinin çok da günahı yok. Tamamen kargo şirketlerinin yüksek kabahati. Yüksek kabahat diye bir rock grubu ismi olur bence.😊

Kargo şirketlerinin nefret oluşturma sebeplerine değinmeme gerek yok sanırım diyecektim ki, yok yazıp içimi bir boşaltayım. 

Yakın bir zamanda evde otururken ismini vermek istemediğim bir kargo şirketi, MNG, tabii ki ismini vereceğim, bana bir mesaj yolladı. Evde bulamadığımız için kargonuzu gelin kendiniz alın. Yani mesaj daha kibarcaydı ama ben altında yatan manayı biliyorum. İşin hastalıklı kısmı ben evdeydim, onlar benim evde olmadığımı iddia ediyordu, ruhum arşa yükselip manevi alemlerde teyeran ederken onlara malum olduysa bilemem tabii. 

Ondan önce de üstünüze afiyet, babam bir çuval ceviz göndermiş bana, kargoyla. Yurtiçi kargo getirdi ama yemin ederim, çuvalı kafama fırlatacak sandım görevli. Lönk diye kapının önün bir atışı var, paramızla rezil olduğumuz için özür dilerim diyesim geldi. 

Örnekleri çoğaltırım, tam havamdayım fakat arife daha fazla tarif gerekmez. Siz meramımı anladınız. Nefret kısmının A bendi kargo. B bendi ise doğru siteyi bulmak! 

Örneğin onlarca online tesettür giyim sitesi açıldı. Ama hangisinden alışveriş yapacağız? Bir de Instagram butikleri türedi ki 6 ya da 7 kez birerli ikişerli farklı Instagram butiğinden alışverişi yaptım, kalite açısından hiç memnun kalmadım. Bu noktada online tesettür siteleri hem legal hem de güvenilir geliyor. 

Doğru siteyi bulmak, dikişi, kumaşı istediğim kalitede olan bir şeyler almak epey sıkıntılı oluyor. Deneme yanılma yöntemiyle doğru siteleri bulmaya çalışıyorum. Alışveriş yapmadan önce siteyle ilgili araştırma yaptığımda ortalama bir yorum bulamıyorum ya yerin dibine sokuluyor ya göklere çıkarılıyor, güvenilir bir yorum bulmak zorlaşıyor. Bu açıdan kendim de güncel olarak alışveriş yaptığım siteleri ara ara paylaşıyorum, fikir vermesi açısından.

En son Modaselvim tesettür giyim alışveriş sitesinden alışveriş yaptım. 

Fiyatlar çok makul geldi. Son zamlar, fiyat artışları derken Kıbrıs’tan gelince mağazaları şöyle bir dolaşmış ve fikir edinmiştim. Karşılaştırınca uygun buldum.  

Hafif, mevsimlik, arabadan indi bindi derken beni zorlamayacak ve üşütmeyecek bir kap arayışındaydım, kaz tüyleri çok iyi ısıtıyor lakin hareket etmek zorlaşıyor. Dizin altında bitmeyen, bileğe kadar da inmeyen, mutedil, benim standartlarıma göre çok uygun olan, dini dayanağı yoktur, 130 cm ölçülerinde bir kap istiyordum. Bu istediğim ara boyu da her sitede bulamıyordum. Ya pardösü boyunda oluyor, bileklerden aşağı, ya da diz altında bitiyor, düdük gibi.  


Aslında bu modeli sipariş verecektim ama ben düşünürken 38 bedeni tükenmiş, sonradan anladım ki bu 115 cm olan modellerdenmiş. İlahi işaret alındı. Bu modelin adresi şu.

Boy, renk, kumaş özellikleri istediğim gibi olduğunu düşündüğüm şu modelin siparişini verdim. Sanırım 180 lira civarında bir fiyatı var.  
MNG kargo yine benim evimde bulamadı ama neyse ki gerçekten evde değildim. Beklediğimden daha hızlı geldiği için hazırlıksız yakalandım. Yiğidi öldür hakkını yeme atasözünü es geçmeyerek şunu belirteyim ki yine de kötüler arasında en iyisi MNG kargo, doğruya doğru şimdi. Yani şubeden şubeye fark ediyordur mutlaka ama en az sorun yaşadığım şirket MNG ve Modaselvim MNG kargo ile çalışıyor.  

Ben gördüğüm ve elime ulaşan şey noktasında bir hayal kırıklığı yaşamadım. Dikiş konusunda da guru değilim ama fiyatlarıyla dikişi kumaşı, kullanılan materyali karşılaştırdığımda memnun kaldığım bir sipariş oldu. Bana en çok kredi kartım yok, gibi mesajlar geliyor, özellikle kitap siparişleri için. Bu site için şunu söyleyebilirim, kapıda ödeme seçeneği var.


Modaselvim sitesinden tekrar sipariş verir miyim? Fiyatları çok çok makul buldum. Takip ediyorum, sevdiğim, ihtiyaç duyduğum bir şey olursa alırım.

Bayağı kız muhabbetine çevirdim bu yazıyı. Bir de yanınızda çayınız kahveniz vardı ise, tamamdır.

Sizden bu siteden sipariş veren oldu mu? Ya da sizin devamlı alışveriş yaptığınız memnun kaldığınız online alışveriş siteleri var mı?