Wonderful Nightmare Konusu ve Yorum / Kore Filmi

Eğlenceli konusu ve güzel kadrosu ile merak ederek başladığım bir filmdi Wonderful Nightmare.


Yorumuma geçmeden önce;

Wonderful Nightmare konusu 

Uhm Jung-Hwa başarılı bir avukattır. Yalnız yaşayan ve kariyeri uğruna tüm yaşamından vazgeçen hırslı bir kadındır. Bir gün başına bir trafik kazası gelir. Ve yanlışlıkla ölür. Evet, ölüm melekleri bir yanlışlık yapmıştır ve onunla aynı ismi taşıyan bir kadın yerine onun canını almışlardır.

Bu yanlışlığı düzeltmenin ise tek bir yolu vardır, Uhm Jung-Hwa bir aylığına Song Seung-Heon'un karısı rolünü üstlenecek ve onun çocuklarına annelik yapacaktır.

Wonderful Nightmare Oyuncuları

Uhm Jung-Hwa ilk izlediğim ve bayıldığım Kore filmlerinden biri olan Seducing Mr. Perfect'te başrol olarak yer almıştı. İlk izlediğim filmlerden olduğu için de ben de yeri ayrıdır. Daha sonra Park Seo Jin'in çıkışını yaptığı dizi olarak nitelendirebileceğim Witch's Romance dizisinde izlemiştim.Song Seung-Heon yani nam-ı diğer Honey'i ise en son Black olarak izlemiştik.Wonderful Nightmare Yorum

Wonderful Nightmare filmi hakkında söyleyeceklerim;

 • Ben konuyu okuyup fragmanı izleyince eğlenceli bir şeye benziyor diye hemen izlemeye başladım. Size fikir vermesi açısından fragmanı da ekliyorum.

Wonderful Nightmare Fragman • Konu eğlenceli, epey eğlenceli hatta. Güzel de işlemişler.
 • Romantik komedi kısmında komedisi ağır basan dizilerden. Song Seung-Heon'dan daha çok Uhm Jung-Hwa'yı izliyoruz.
 • Yavaş başlayan sonra hızlanan, en sonundaki ters köşe ile büyük bir tebessüm oluşturan sevdiğim bir film oldu.
 • Çerezlik olarak izlenebilecek, eğlenmek istiyorsanız güzel vakit geçirebileceğiniz ortalama bir filmdi. Ama romantik bir şey istiyorsanız sizi tatmin etmeyecektir.
 • Wonderful Nightmare ne demek: Harika Kabus
Benim film hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Özellikle izleyenler de yorum bırakır ve fikir verirlerse sevinirim, seviniriz.
Yorum Gönder

4 Yorumlar

 1. Ben filmi song seun heon için izledim onun hayranıyımdır. Ama filmde bayan başrolün üzerine işlenmiş neredeyse hiç sahnesi yok song un sanki figüran gibi olmuş. Kadın çok ünlü olduğu için mi bu projeyi kabul etmiş acaba diye düşündüm benim için düş kırıjlığıydı😑

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, katılıyorum ama senaryo bunu gerektiriyordu :)

   Sil
 2. Hayatta her şey para degilmis meğer.dedi kadın.sonu da iyi baglamislar eskisi gibi Kore dizilerini kötü bitirmiyorlar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Filmlerin sonu hep güzel biter bu konuda iyiler diziler de sorun vardı onu aştılar dediğin gibi :)

   Sil