Ms. Hammurabi Konusu


Ms. Hammurabi Konu

Go Ara 20'li yaşlarının başında tecrübesiz bir hakimdir. İdealleri doğrultusunda düzene başkaldıran bir kadındır. Kendine özgü karakteri ve karizmasıyla da insanları doğal olarak kendine çekmektedir.L ise seçkin bir hakimdir. Yasaların dışına çıkmayan, ilke sahibi bir hakimdir. Kariyer yapmakla alakası yoktur, hayali sakin bir hayat sürmektir. 

Aynı birimde çalışan ikili sürekli birbiri ile çakışacaktır.

10 bölümlük bu drama bir romandan uyarlama.
Ms. hammurabi ne demek Hammurabi Babil'in 6. kralıdır ve ilk reformsal ilerleme kanunları olarak bilinen Hammurabi Kanunlarını yazmıştır. 

Ms. Hammurabi Konusu ve Oyuncuları

Başrol oyuncularından Go Ara'yı ilk kez Reply 88'de izlemiştim. En son ise Black dizisinde! Lakin oyunculuğunu başarılı gözlerini efsane bulsam da umarım bu dizi için biraz kilo verir. Merve Aksak kilolarıyla mutlu olmamasını diliyorum. :DL'i en son One more time mini dizisinde izlemiştim. Şeker bir beydir, severiz kendisini. 
Ara not: Bu mini diziyi izlemediyseniz yazıma bir göz atın diye tavsiye ediyorum.Türü: Hukuk
Ms. Hammurabi  Bölüm Sayısı : 16
Senarist: Moon Yoo-Seok (Romanın sahibi)
Yönetmen: Kwak Jung-Hwan
Yayın Kanalı: JTBC
Yayın Tarihi: Mayıs 2018

Miss Hammurabi fragmanYorum Gönder

15 Yorumlar

 1. Hmm demek L varmış kendisini en son Ruler Master of the Mask’ de izlemiştim. İyi ,hoş oyunculuğu var. Go-Ara da severim iyi oyuncudur. Umarım güzel bir dizi çıkar ortaya. Bu yıl çok klişe ,tahmin edilebilir ve ilgi çekici olmayan diziler havada uçuşuyor gibi, yoksa bana mı öyle geliyor? Neyse umarım güzeldir.
  Seninde ellerine,kollarına,gözlerine sağlık Nabrutçum<3 Hadi iyi günler dilerim sana:3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu sene neler izledik bir düşüneyim karar vereyim sna mı öyle geliyor, öyle mi :)

   Sil
 2. 10 bölüm olması güzel ama bir iki bölüm daha fazla olabilirmiş, bazen bu tarz mini diziler uzun dizilerden çok daha başarılı oluyor. Go Ara dediğin gibi umarım biraz kilo verir de güzelliğini ortaya çıkartabilir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ama bence kısa olduğu için daha başarılı oluyor sanki :D

   Sil
 3. Korede adalet sisteminin baya bozuk olduğunu, yolsuzluğun gırla gittiğini duymuştum.Sanırım adalet temalı dizilerin artmasının sebebi bu.Toplumdaki bi yanlışa dikkat çekilio. Keşke bizdede bu tarz diziler yapılabilse .While you were sleeping,suspicious partner felan çok iyiydi oldukça beğeniorum bu temayı.Bu arada bu blogu takip etmeye yeni başladım emekleriniz için teşekkürler nabrut.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de teşekkür ediyorum bu bilgilendirici yorumun için ^^

   Sil
  2. Bu diziyi izleyip Türk yargı sistemiyle karşılaştırıyorum sürekli inanılmaz derecede aynı zaten Türk Ceza Sisteminin bir bölümü Kore Ceza sisteminden alınma, ancak şunu itiraf etmeliyim bence bizim adalet sistemimizden çok daha iyiler. Adil Yılmazer kesinlikle sözylediğine katılıyorum bizde de bu tarz diziler olsa keşke bizim dizilerde gösterilen yargı sistemiyle alakası olmadığı gibi bir çok şey de hatalı olarak çekiliyor. Bilerek halktan bu saklanmak istiyor. Çok yanlış bence. Bu böyle olmayacak En sonunda ben bir dizi senaryosu yazacağım :)

   Sil
 4. Korede adalet sisteminin çok bozuk olduğunu, yolsuzlğun gırla gittiğini duymuştum.Sanırım adalet temalı diziler bu yüzden arttı son dönemde.Keşke bizdede bu tarz dizler yapılabilse oldukça beğebniyorum bu temayı. While you were sleeping ,Suspicious partner felan oldukça iyiydi.Bu arada bu blogu yeni keşfettim, emeklerin için teşekkürler Nabrut

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de teşekkür ediyorum bu bilgilendirici yorumun için ^^

   Sil
 5. valla 2018 en başarılı dizisi bence liste başı çeker konusu ve oyuncular hakkında verdiğiniz bilgilendirme için emeğinize sağlık

  YanıtlaSil
 6. Abla diziyi izledin mi, yorumunu merak ediyorum?

  YanıtlaSil
 7. Black şahane bir diziydi.Ön yargıyla izlemeye başladım.Sonunda ağladım.Şok etti.Başrol oyuncularının kimyası çok iyiydi.Özellikle Black nasıl bir şeydi?Umarım onun kadar severim bu diziyi de...

  YanıtlaSil