Şu sıra sinemada izlemek istediğim o kadar çok film var ki! 

Havalar soğuk olunca AVM’lere mahkûm ve AVM’erde mahsur oluyoruz. Normalde odamda ya da ışıkları kapatıp TV’den film izlemeyi sinemaya tercih ederim. Çünkü ben film izlerken yorum yapmayı ve gülmek gereken yerlerde hunharca gülmeyi seven pek de şahane olmayan bir film izleme arkadaşıyım. En romantik yerlerde falan komik bir şey bulup atmosferi yerle bir ederim. Gerilim izliyorsak ya da aksiyon sahnesi gelmişse yanımdakinin ayağını veya kolunu dürtükleyerek gerginliğimi paylaşmaya çalışırım. Böyle de sinemada rahat edemediğim için çoğu zaman evde film izlemem herkesin selameti açısından iyi oluyor.

Lakin bazı filmlerde var ki; sinemanın atmosferinde izlemek şart oluyor. Bu sıralar haklarında böyle düşündüğüm filmlerin başını Ayla çekiyor. Evet, hala izlemedim. Deliha’nın ilk filmine bayılmış biri olarak ikincisini de merakla bekliyorum ve sinemada izlemek istiyorum. Aile Arasında yine sevdiğim bir arkadaşımla gidip bolca yüksek sesli gülüp eğlenmek istediğim bir film.
Lakin sinema biletleri de uçmuş gitmiş! Hele bizim her zaman gittiğimiz bize en yakın ve büyük olduğu için tercih sebebi olan Avm’de hafta sonu fiyatlar daha da yüksek oluyor. Aldığımız atıştırmalıkları da hesaba katınca sinemaya gideceğimize “şunu” yapalım diyebileceğimiz alternatifler üretiyoruz. 
Ama ben Kıbrıs’ta iken kızlar Sinemia kartı kullanmaya başlamışlar bana da çok mantıklı geldi. Online olarak önceden bilet almak gibi bir sistem ama siz sitesinden daha çok bilgi edinebilirsiniz.

Sınırsız film hakkı olan paketler var ama biz Eğlence Paketini aldık. Bir aylık Eğlence Paketi kart ücreti 18 lira ve 3D dâhil bir ay içinde istediğimiz 3 filmi bir film fiyatına izleyebileceğiz. Efsane değil mi? 

Şu sıralar sürekli Kupon Hastaları ve Aşırı Cimriler programlarını izlediğim için böyle hesaplı şeyler bulup tasarruf edince acayip mutlu oluyorum, bilinçaltıma işlediler. Hahah! Sizi de bilgilendireyim istedim. Aslında geçen sefer kızlar 18 lira değildi, daha fazla ödemiştik, dediler. Ama sanırım şu an kampanya var, siteye girince bong diye bir reklam çıktı ve fiyat düştü. :D 

Neyse şu sıralar acayip tasarrufa sardım, size diğer tasarruf hareketlerimi de anlatacağım. Şimdilik bu kadarı umarım işinize yarar. 

Şuradan siteyi inceleyebilirsiniz.