Gelin evinin reytinglerine katkı sağlayanlardan biri olduğumu itiraf ediyorum.

Hadi ayıplayın beni. Aaaa onu mu izliyorsun diye yüzünüzü ekşitip benimle dalga geçin. Bunu hak ettim.😁

Amacım evliliğe ısınmak, evlenmeye hevesli, mutlu insanlar görüp evlilik korkumu yenmekti. Bu amaçla başladığım program sayesinde evlilikten soğudum. Yine hemen gelişme kısmını atlayıp sebep ve sonucu açıkladım değil mi?


Gelişmeye geçeyim;

Programı bilmeyeniniz yoktur. Hiç izlemeyen bile illaki bir yerlerde reklamına, capsine vs. denk gelmiştir. O kadar yüksek reytingi var ki, hiç denk gelmedim diyen yalan söyler. Benim programla tanışmam ise Ankara’ya gelmem ile oldu.

Sosyal ağlardan beni takip edenler bilir ki neredeyse 3 aydır Ankara’dayım. Yalnız başına olunca da televizyona daha çok sarıyormuşsun, onu tecrübe ettim. Kıbrıs’ta iken sürekli yaşadığımız bahar havası, evimizin bahçeli olması, bazı zaruri protokol ziyaret ve münasebetleri derken TV, hayatımızdan özellikle gündüz tamamen çıkmıştı. Burada göçebe, yarı misafir hayatımın yanı sıra bahsettiğim gibi yalnız oluşum beni iyi bir gündüz kuşağı seyircisi yaptı. Bu esnada da Gelin Evi’ne denk geldim.

İnsanlar yerine utanır mısınız?

Bu programı izlerken;
  • Oraya çıkan insanlar yerine ben utanıyorum.
  • Gösterdikleri çeyizleri gördükçe kendi çeyizimin güzelliği ile övünüyorum. İçimden tabii ki. İşte ayıplamayın sonuç olarak ben de bir kadınım, arada böyle insani duygularım da kabarıyor.
  • Ev döşerken “gelin gelin” durmadığı için onu almadım ya da "gelin gelin" durduğu için bunu yaptırdım gibi yorumlarda bulunanları görünce hemcinsimden soğuyorum.
  • Biz misafir gelince yatak odamızın kapısını kapatırken, öylesine mahremken, insan tüm Türkiye’ye yatak odasını nasıl gösterir, diye ayıplıyorum.
  • Tanışma hikâyelerini dinlerken Facebook icat edilmeseydi "buraya başvuran kız türü" evde kalmıştı, var ol Mark diyorum.
  • Evlenme teklifi hikâyelerini dinlerken bir erkek nasıl bu kadar basitleşebilir diye evlenmekten ve erkeklerden soğuyorum. Biliyorsunuz ben erkeğin evlenme teklifi etmek adına şekilden şekle girmesinden hoşlanmıyorum.
  • Kadınların zaten babası evet deyip vermişken evlenme teklifi beklemelerine, bunu erkeğe dayatmalarına anlam veremiyorum. Bir erkeğin ben istediğim için mecburen yapmış olduğu bir atraksiyonu, içinden gelmeyen bir hediye ya da organizasyonu kabul etmeye nasıl gururları elveriyor merak ediyorum.
  • Programın sonunda kolları, gerdanları şıkır şıkır altınlarla dolu bu hanımlar gibi olamayacağımı, ne yaparsam yapayım gelin gelin duramayacağımı anlıyor, tüm evde kalmışlığımla kanal değiştiriyorum. Ne bedbaht bir duruma düşüyorum, gerisini siz düşünün. Hahah!


Not: Sorun yok, panik yapmayın. 😊 Neyse ki artık annem geldi de izlemiyorum. Aslında annemi de izlemeye zorlamıştım ama sen böyle basit insanları izlemeye tahammül edemezdin, ben açsam değiştir kızardın, diyerek beni kendime getirdi.

Kadrolu Evde Kalmış Gelin Gelin Duramayangillerden Nabrut Fıdıllıoğlu bildirdi.