Beni gerçek hayatta tanımadığınız için ne kadar şanslı olduğunuzu biliyor musunuz?

Muhtemelen bilmiyorsunuz.

Mesela beni gerçek hayatta tanıyor olsanız; size, hadi karakokeye gidelim, diye baskı yapacaktım. O kadar tatlıyımdır ki, beni kıramayacak, kendinizi benimle karanlık bir odaya hapsedip acayip kötü olan sesimle söylediğim şarkıları dinlemek zorunda kalacaktınız.

Yetmez gibi bana eşlik edecek, hatta o karga sesimle tezat oluşturan özgüvenim sayesinde solo söylemek istediğim tüm şarkılarda gülüp eğlenmiş gibi yapacaktınız.

Günün sonunda 3 saat karaoke yapmış, sesi kargaya meyletmiş, şarkı söyleyip hoplayıp zıplayıp yorulan bedenimi doyururken bana eşlik etmeye mecbur kalacaktınız.

Beni tanımadığınız için bir an ferahladınız değil mi?
İtiraf edebilirsiniz, rahat olun. Zira ben de kendimi çok seviyor değilim.


Bu karaoke nereden çıktı derseniz;

Malumunuz Kore dizilerinde sürekli karaoke sahneleri geçer. İçi şişen, sayhasını atmak üzere kendini bir karaoke barda bulur.
Daha önce Karaoke genelde içkili mekânlarda olduğu için hiç böyle bir atraksiyon içine girmedim ama içkisiz mekânlarda olduğunu öğrendikten sonra arkadaşlarımla ses geçirmez bir odaya girip gönlümüzce eğlenme fikri çok cazip gelmeye başladı. 
Sonunda da muradına erdim.

Mekanda klimalı odalar vardı, bir solist koltuğu 3 kişilik ayrıca bir koltuğu vardı. Ayrıca herkese birer tane kablosuz mikrofon veriyorlar. İsterseniz odalara yiyecek ve içecek servisi de yapıyorlar. Şarkıları kendiniz seçiyorsunuz ve büyük bir arşiv vardı. Şarkıları seçerken epey vakit kaybı oluyor. O yüzden tavsiyem gitmeden önce listenizi oluşturup arama kısmından girerek vakitten kazanmanız olacaktır.

Korkusuzca yanımda geldikleri yetmiyormuş gibi, solo parçalarımı büyük tezahüratlar eşliğinde dinleyen 3 saat boyunca sesime katlanan, benimle düet yapan canım arkadaşlarıma buradan bir kez daha teşekkür ediyorum, günün sonunda hala benimle arkadaştılar. Hatta arada yokluyorum, benimle yollarını ayırmadılar. Hahah!
HIımm, dizilerde izlediğimiz kadar iyi geldi mi, rehabilite oldun mu derseniz;

Hakikaten iyi geldi. Bağırdık, hopladık, zıpladık. 

Bir ara bu hayatı bırakıp assolistlik kariyeri yapmayı bile düşündüm sonra sesimi duydum, vazgeçtim. O kadar gerçek hayattan koptum, gerisini siz düşünün. Hahah!

Not: Ankara'da nerede karaoke yapabiliriz diye soran olursa; Meşrutiyet'te iki-üç mekan var. -İçkisiz- İsimlerini hatırlamıyorum ama yol üzeri mekanlara girip sorabilir, odasını en çok beğendiğiniz yeri seçebilirsiniz.

Nabrut Gündeş Bildirdi.