Park Shin Hye'nin çok konuşulan Doctors dizisini sonunda ben de bitirdim.Dizinin konusu ve oyuncularından şurada bahsetmiştim.


Doctors dizisi yorumum;


 • Öncelikle Park Shin Hye çirkinleşmiş dediğim için tüm kamuoyundan özür diliyorum. 
 • Zira fragmanlarda evet çirkindi ama dizide zayıf hali ve küçülmüş yüzü ile eski dizilerindeki tatlı kız imajından olgun ve cool kadın imajına geçmiş ve çok şaşıracaksınız ama oyunculuğunu da geliştirmiş. Valla. İnanması güç biliyorum ama öyle!
 • Psh karakteri itibarı ile beni kendine hayran bıraktı. Dövüş sanatını bilen, erkeksi, kendi ayakları üzerinde duran zeki bir kadın karakteri Kore dizilerinde pek karşımıza çıkmayan bir durum ve çok sevdim!
 • Başrol erkek oyuncunun kendisini sevmedim, çok bayık bakıyor, ama karakteri çok şeker. Erkek karakterde en sevdiğim özellik; yapıcı, sahiplenici ve kadının arızalarını tolere eden kişi özelliklerine sahip olmasıydı ki, bu açıdan diğer çocuksu erkek karakterlerin aksine yine Kore dizilerinde az rastladığımız bir durumdu.
 • Karakterlerden sıyrılıp diziye geldiğimde; 
 • entrikalar, arka planda hastane yönetimi üzerine yürüyen senaryo insanı baysa da, dizi bir şekilde kendini izlettiriyor. 
 • Bunların en önemli etkeni;
 • Dizide yan karakter Ji Soo, Yoon Gyun-Sang, Baek Sung-Hyun, Kim Min-Suk, Lee Sun-Ho olmak üzere tüm doktorlar adeta görsel şölen yaşattırmasıydı diyebilirim. Tüm doktorlar mı yakışıklı olur ya hu!
 • Sonuç olarak; dizi şahane miydi? Hayır!
 • Kötü müydü? Hayır!
 • Orta halli, iç güveysinden hallice, Park Shin Hye severlerin haricinde sevmeyenlerin bile hatuna karşı düşüncelerini değiştireceğini düşündüğüm bir tıp dizisiydi.
Yasal Uyarı: Buradan sonrası yüksek dozda spoiler içerir.

Her bölüm sonunda Psh ya da Kim Rae Won'un seslendirdiği aforizmaları sevdim. 
İşte onlardan bazıları:

*1**2*
*3*


*4**5*


Bu sahnede arkadan sarılma klişe yazımı düşündüm. Ve sanırım bunca dizi arasından bu klişeyi en iyi açıklayan replik buydu! Çok sevdim!

Klişe demişken bir diğer klişe olan Park/Salıncak Sahneleri'ne burada da rastladık.
İlk bölümlerde doktor öğrenci ilişkisi ve yaşanan olayları severek izledim. Hatta genel olarak değerlendirdiğimde ilk bölümler daha iyiydi.


Hatta sonradan bu doktor öğrenci ilişkisine size şurada aslını anlattığım Kidari Ajusshi - Uzun Bacaklı baba göndermesi de yapıldı.
Çıkma teklifi sahnesi dizinin kültüydü diyebilirim.
Hemen bir es vereyim:
Hong hocanın kızımıza oyuncak yakalama oyunundan oyuncak kazanamayıp içerlemesi, hatta evine bir tane alması dizinin efsanesiydi!

İkilinin canlandırdığı çiftin gerçekçi ayakları yere sağlam basan bir tablo çizmesi özellikle erkek karakterin sakin, makul ve rahat tavırları hoştu.Aralarındaki kim üstün gelecek savaşları, birbirlerine olan nezaketleri de çok sevdiğim diğer ayrıntılardı. Şu sahne gibi;ps2 paylaşan: nabrut-veyasam

Yan karakterlere gelirsem;

Jin Seo-Woo yani Lee Sung-Kyung'a Cheese in the trap dizisi ile zaten bayılmıştım. Bu dizide de rolünün hakkını verdi. 


Hele en sonunda Psh ile olan sulhu, onun önünde diz çöküp babası adına özür dilemesi etkileyiciydi.


Sonrasında da My Love Eun Dong dizisinde çok sevdiğim bir karakteri canlandıran doktor ile sevgili olmaları benim izlerken inşallah dediğim bir şeydi.Psh'nin en yakın arkadaşı Chun Soon-Hee çok şekerdi falan dememe gerek yoktur sanırım. Kore dizilerindeki bu şahane arkadaş karakterlerine her zaman bayılıyorum zaten. 
En son She Was Pretty'de de böyle güzel bir arkadaşlık izlemiştik.
İkinci adama gelirsem; 


Yoon-Do yani Yoon Gyun-Sang'ı ilk defa The time we were in love dizisinde izlemiş ve acayip sinir olmuştum. Bu dizideki karakteri herkes kadar ben de sevdim ve kendisine karşı olan antipatim son buldu. Kendisi de bu duruma şu replikle açıklık getirip aramızdaki buzları eritmiş zaten. :)Özellikle her şeye rağmen aşkından vazgeçmeyişi;
Doktor Hong Hong'a verdiği savaş ve hatta Doktor Hong Hong'un bunu ciddiye almayıp ve dahi rakip bile görmeyerek yol verdiği sahneler çok eğlenceliydi.
Bazen kendimi Türk dizisi izliyor gibi hissediyorum vol 4324
Son olarak diziden güzel replikleri de eklemek istiyorum.*1*

*2*

*3*

*4*

*5*

ve en sevdiğim!


Bunlar haricinde Klübe önünde dans ettikleri sahne güzeldi. 
Sonu tatmin ediciydi.

İlk evlilik teklifi de dizinin unutulmazları arasında sayılabilir.

ps1 paylaşan: nabrut-veyasam

Önemli Soru:
Dizinin başlarında gördüğümüz, sonradan hastaneye yatan Ji Soo'ya ne oldu? Nasıl yollarını ayırdılar, ben neden o kısımları kaçırdım? Birileri lütfen beni aydınlatsın. ^^

Benden bu kadar! Şimdi dizi hakkında konuşma sırası sizde... 

Facebook Kore Dizileri Sayfamı takip etmek için: https://www.facebook.com/koredizifilmreplikleri1

Blog'umda yazdığım tüm dizi ve filmleri alfabetik olarak sıraladım.
Dizi listesine Buradan film listesine ise Şuradan ulaşabilirsiniz.

Bana ulaşabileceğiniz diğer sosyal medya hesaplarım