Sivilce izlerim için dermotolog tavsiyesi ile bir süre Acnelyse kullandıktan sonra yüzümü dinlendirmek adına kozmetik markalarının ürünlerine yönelmeye karar verdim.

Bu esnada çok duyduğum Beyond markasının Ankara’da mağaza açtığını görünce ürünlerini denemeye başladım. Bunlardan birisi de Happy Snail Aqua Cream.

Kremle ilgili deneyimlerimi paylaşmadan önce Beyond hakkında bilgi vermem gerekirse; teknoloji devlerinden biri olan Lg firmasının kozmetik şirketi olan bu marka, anlaşılacağı üzere Kore menşeili. Kore’nin kozmetik sektöründe ne kadar başarılı olduğu konuşulan bir tevatür olmaktan çok öteye geçti ki bunun canlı delili olarak porselen yüzlü aktörler ve aktrisler gösterilebilir.

Beyond markasını diğerlerinden ayıran ise ürünlerin organik içerikli olması! Marka kendini bize şöyle tanıtıyor;


Elektronik devi olarak bilinen LG GROUP'un uzay teknolojisi kullanarak organik tarım mahsullerinden ürettiği mucizevi özelliklere sahip organik içerikli kozmetik markasıdır.Dünyanın sayılı innovatif teknoloji markalarından olan LG, bu özelliklerini Beyond markası için de kullanmaktadır. Güney Kore'de bulunan BEYOND ar-ge merkezinde 400 bilim adamı daha organik patentli kozmetik ürünler geliştirmek için bitkiler üzerinde uzay teknolojisi kullanarak araştırmalar yapmaktadırlar.

Bu markanın birçok ürününü hali hazırda kullanıyorum. Şimdi bahsedeceğim Happy Snail Aqua Cream sivilce lekelerini tedavi etmeyi ve bunun yanı sıra cildi nemlendirmeyi vaat ediyor.

Kremin içeriğinde ne var?
Salyangoz özlü kremlerin leke tedavisinde kullanıldığını biliyoruz.
Ama bu kremin özünde salyangoz salgısı yok. 
Japonların "yam" bitkisinden elde edilmiş salyangoz salgısına eşdeğer "phytomucin" içeriği var.

Kremin yapısı nasıl?
Çok hafif ve salyangoz salgısı gibi sünen bir yapıya sahip.

İşe yarıyor mu?
Nemlendirme noktasında karma olan cildim için çok ideal olduğunu söyleyebilirim. Yağlanma yapmadan cildimde kolayca emiliyor. Nemlendirme noktasında beni tatmin ediyor.

Sivilce izlerine etki ediyor mu?
Vaat ettiği gibi üst derideki hasarlarda, lekelerde yani en yeni ve derin olmayan izlerde gözle görülür bir etki oluşturduğunu net olarak söyleyebilirim. Lakin daha derin ve eski izlerim için aynı şeyi -şimdilik- söyleyemeyeceğim. 

Tabii şunu da eklemem lazım; kavanozu henüz yarıladım. Bitirdiğim zaman sonuç nasıl olacak ben de merakla bekliyorum.

Ne sıklıkla sürülür?
Ürün üzerinde sabah akşam yazsa da ben cilde ağır geleceğini düşünerek sadece akşamları cildimi temizledikten sonra sürüyorum.

Nereden alabilirim?
Ankara Ankamall’de Beyond’un satış mağazası var, oradan aldım. İstanbul ve Kayseri’de de mağazaları olduğunu biliyorum. Onun haricinde online olarak da sipariş verebileceğiniz siteler mevcut.

Beyond marka kullandığım birçok cilt bakım ürünü var, zamanla hepsini paylaşmak istiyorum.

Soracağınız sorular varsa da cevaplayabilirim.

Not: Bunun sponsorlu bir yazı olmasını çok isterdim ama değil. :) Olsa söylerdim ve yorumlara kapatırdım, biliyorsunuz. Bu sebeple tamamen kişisel deneyimlerime dayanan "reklam içermeyen" bir yazı olduğunu söylemek isterim.