One More Happy Ending'i merakla beklemiş ve eş zamanlı başlamıştım. Ama Yeppudaa çevirisi gelmeyince aylarca onu bekledim, umudumu kesip İngilizce alt yazı ile izledim, yazmak için araya başka diziler girdi derken yazısı bu zamana kaldı.One More Happy Ending Dizisinin konusu ve oyuncuları hakkındaki bilgiye şuradan ulaşabilirsiniz.

Dizi hakkında söyleyeceklerim; 

  1. -Evde kalmış kız dizisiydi diyebilirim. 
  1. -Çok naif bir aşk hikayesiydi ki Jung Kyoung Ho yani Falling for innocence'deki kör kütük    aşık başkan bu dizide de çok naif bir aşıktı. Zevkle izlettirdi.

  2. -Dizinin oyuncuları şahaneydi. Jang Na Ra zaten şirinlik abidesi, Jung Kyoung Ho'yu aşık adam rolünde izlemek keyifli ama bunların yanı sıra diğer oyuncuların hakkını yememek lazım.
  1. Yo in Na babanne kıyafetleri ile evde kalmış kız kurusu karakterini oynamadı yaşadı. 
  1. Diğer 2 kadın karakterin hikayeleri de sevilerek izlenesiydi, yan karakterlerin hikayeleri de dolu dolu idi.
  1. -Hoş, dingin, ve güzel tespitleri ile bu güzel romantik komedi kesinlikle izlenesiydi ama ama ama...

  2. -Aması şu ki 12. bölüme kadar bayılarak izlediğim dizi 12. bölümden sonra istediğim gibi bağlanmadı. Sonu havada kalmıyor öyle düşünmeyin ama ben daha yükselen ve heyecanlandıran bir son bekliyordum. Öyle olmadı.

Yasal Uyarı: Buradan sonrası yüksek dozda spoiler içerir.


Beyaz atlı prens tespitleri şahaneydi.

*1**2*


Muhabir rolündeki Jung Kyoung Ho çok güzel sevdi, yani adamı Yılmaz Morgül'e benzetsem de böyle rollere çok yakıştığını söylemem lazım.

Güzel sevdi derken;

*1*


*2*


*3*

Bu sahne favorilerimdendi.

*4*İdeal tipini yazdığı bu sahneye;


Duygularını içine atmasına;

Böyle kıskançlık yapmasına;
bir de arkadaşı ile sevgili olduğu sırada onlar evde film izlerken çocuklar gibi geldi aralarına oturmuştu ya bombaydı.


böyle çaresizce çabalamasına;


bayıldım...

************

Jang Na Ra'nın canlandırdığı karakterin çok verici olması, daha çok sevmekten korkmaması beni ona yakın hissettirdi.


Burada Jang Na Ra bilinenin aksini dile getirdi. Hep denir ki, daha çok seven tarafa kaybeden taraftır. Hatta bu replik Waiting for Love dizisinde aynen şöyle geçmişti.


Ama bana sorarsanız ben kaybedeceğini bile bile çok seven ve çok sevmeyi seven taraftayım. Çünkü şu repliği ben yazmış gibiyim:


Dizi bir edebiyatçının elinden çıkmış gibiydi. Çok temiz ve çok güzel replikler vardı. Şu replikler sayesinde keyifli bir kitap okuyor gibi hissettim kendimi.

*1*


*2*


*3*


*4*


Ben zaten Yo in Na severim ki yukarıda da bahsettiğim gibi bu dizide de evde kalmış kız rolünün hakkını verdi.Yeni evli çiftin hikayesi güzeldi.Hele kocasının şu tespitlerinde kahkaha attım.çevirmene alkışlar..
Diğer adam yani Kwon Yool şimdilerde Let's Fight Ghost'da rol alıyor ki ne burada ne orada sevemedim, hani çocuğun olsa sevilmez bir tipi var. :)


Ama Angels zamanından beri seviyor olup, çıkartmaları biriktirmiş olması detayları güzeldi.


Kızımız sonra doktorun ne olduğunu anladı ama ortalık karıştı tabii. Bana sorsa kesinlikle bu ilişkiye onay vermezdim halbuki. :)Gerçi kızımız da şıp sevdi idi ama neyse :)Telefon klişeleri üzerine yazdığım şu yazıyı hatırlarsınız, işte burada da Japon Balığı lakabını çok sevdim.


Son olarak diziden sevdiğim 3 repliği ekliyorum.

*1* *2**3*
Diziden söyleyeceklerim bunlar. Çok aralıklı izlediğim için atladığım şeyler olabilir. Siz dizi hakkında ne düşünüyorsunuz 2016 en iyi Kore dizileri listesinde kaç puanı hak eder, yorumlarınızı merak ediyorum.


Facebook Kore Dizileri Sayfamı takip etmek için: https://www.facebook.com/koredizifilmreplikleri1

Blog'umda yazdığım tüm dizi ve filmleri alfabetik olarak sıraladım.
Dizi listesine Buradan film listesine ise Şuradan ulaşabilirsiniz.

Bana ulaşabileceğiniz diğer sosyal medya hesaplarım