Lucky Romance Yorum ve Replikleri

Lucky Romance dizisi yorumum ile döndüm.


Dizinin konusu ve oyuncuları hakkındaki bilgiyi şuradan alabilirsiniz.

Dizi hakkında söyleyeceklerim;
 • Ryo Joon Yeol için başladığım dizide büyük bir şok yaşadığımı belirtmeliyim. Ryo Reply 88 dizisinde acayip cool ve ağır abi bir oyunculuk sergilemişti. Bu dizide ise tam bir şebekti. Dahilere özgü beşeri ilişkilerdeki aptal hareketler sergilediği oyunculuğu ile ters köşe yaptı.
 • Mimikleri ile gülme krizlerine tutuldum.
 • Hwang eun Jung'a gelirsem; aynıydı. Aynı oyunculuk; çok özverili ve fedakar kadın rolü ile bana sık sık Secret Love ve She was Pretty dizilerindeki karakterlerini hatırlattı. Bu dizideki tek artısı saçları idi, çok yakışmıştı.
 • Ryo Joon Yeol  gerçekçi bir çift olmak adına tüm oyunculuğunu dökmeye çalıştı ama Hwang eum Jung -gerçek hayatta-  yeni evlendiğini bir o kadar hissettirdi. Sarılmalarında ikilinin temas hallerinde sürekli kendini geri çekti. Bu beni çok rahatsız etti.
 • Dizinin bilhassa başları çok komikti, çok eğlenceliydi. Severek izledim. Sadece Ryo'nun mimikleri ve aşıkken hoplayış zıplayışlarını izlemek adına bile diziyi tavsiye edebilirim ama;
 • Şunları da eklemem gerekir;
 • Dizinin 12. bölümden sonrası klasik Kore dizileri gibi hafif drama bağlayıp tekdüze bir hale geliyor. 
 • Sonu havada kalıp sizi sinir etmiyor ama unutulmaz ve çarpıcı bir son da değil. 
 • Son olarak toparlarsam; son kısımda dizinin temposu düşse de yazın izlenebilecek kafa dağıtacak hoş bir romantik komediydi.

Yasal Uyarı: Buradan sonrası yüksek dozda spoiler içerir.

Sadece bir şarkıyı çok sevdim. Onu da Sistar'dan Soyou seslendiriyor.Benim için dizinin en güzel repliklerinden biriydi, hani daha başında bu replik beni diziye bağladı. Demek ki prenses değilim diye bir tespit bile yaptım. :)Ankara'ya gider gitmez uçakta valizimin kaybolması, sonrası o meşum olay derken etrafına uğursuzluk saçan Sim Bo Niu ile kendimi epey özdeşleştirdim. Hatta başıma gelenleri Twitter'da yazdığımda Yeppuda'nın şahane Dj'yi de Patiksiz Penguen'de bana gönderme yaptı. :)Sizin yörelerde var mıdır bilmem ama bazen vücuumuzda termee adını verdikleri ve nazara bağladıkları bir döküntü çıkar. Ve ocak adını verdiğimiz nefesi kuvvetli bazı kişiler Kuran-ı Kerimden bir ayeti okuyarak bu kısmı çizerler. Kızın Başkan çabuk iyileşsin diye yazdıklarını görünce aklıma geldi.
Kızımızdan çok fazla bahsetmeyeceğim, zaten yukarıda da bahsettiğim üzere çok klasik bir oyunculuk sergiledi. Sadece emeli uğruna çıkma teklif edecek kadar aşırıya kaçması, yani şu sahnede şaşırdım.


Başkanın surat ifadesine dikkat. :)
Zaten Ryo'da kızın ne kadar uyuz olduğunu çözdüğü için sözü fazla uzatmıyorum.Ryo yani tepunnime hemen geçiş yapacağım.


Olaylara verdiği bilimsel açıklamalar çok komikti.


1-


2-


Kaç saat çıkmaları gerektiğini dakika dakika hesaplaması, sinirlenince gevşemek için tekerleme gibi çarpma yapması güzel detaylardı.
Ryo'nun daha önce hiç bir ilişkisi olmaması üzerinden gidilen senaryoda Ryo oyunculuğunu konuşturdu.Sorumluluğunun üstlenmesini istiyor :)

Bu sahnenin eğlenceli videosu ve Ryo'nun mimikleri izlenmeye değer.


lr2 paylaşan: nabrut1231Aşık Ryo halleri 1-Aşık Ryo halleri 2-


İlk itiraf diyebileceğimiz sahne güzeldi.Bana gel ısrarı;işte o çabaları böyle karşılık buldu.


en sonunda kadere ve büyülere olan bakış açısının değişmesi,


kendisine nazar boncuğu demesi;


tüm şirketini kaybettiği halde hala sen varsın diye gülücükler saçması,dahice (!) yaptığı tespitler;


Bazı insanların fazla kibarlıkları gerçekten böyle rahatsız ediyor.
hiç çıkarmadığı şortları, (ben ki erkekte şort sevmesem de keretaya pek yakışıyordu :D )


şu gibi mimikleri,


şu gibi jestleri,


ve şu şahane koltuk mu yatak mı diye adlandıracağımı bilemediğim odasındaki eşya çok güzeldi.


Seyehatten erken dönüp gecenin bir yarısı eve damladığı o romantik sahneyi sevdim.

lr3 paylaşan: nabrut1231


Coffee secannim Ryo'nun dolabındakileri yeyip zehirlendiğinde,İlk buluşmalarına terlikle gidip bağdaş kurduğunda;Kızı gizlice takip edip dayak yediğinde;ve kızın Zeze'de çalışmaya başlamadan önce gece gelip şirketi kutsadığı sahnede çok güldüm.

Bu arada bir yağmur ve şemsiye klişesi diziye sığdırıldı.


Tüm bunlar sonuncunda Ryo için diyoruz ki;


Dizide aşkın tarifi iki kere yapıldı.

1-2-


Dizinin yan karakterlerine gelirsek, Coffee Secannim ile Dal Nim aşkı beklediğim bir şeydi, aksi olsa hayal kırıklığı olurdu.Komşu çocuğu Garry ve onun da kıza aşık olması çok sıkıcı idi. 


Türk dizisi izliyor gibi oluyorum vol 8098
Zaten bu çocuğu pek sevmem.


Duy da inanma :P

Sevdiğim 4 replik!

1-
2-3-4-Son olarak Hwang Eun Jung bu dizisinde hangi stilistle çalıştı çok merak ettim. 
Stilistin kafası çok karışıktı. Bazen etek mi pantolon mu giydirsem diye tereddüte düşünce hem etek hem pantalon giydirdi. 

Ama kombinlenişlerini sevmesem de özellikle kot jilelerine parça olarak bayıldım. Hatta en çok dikkatimi çeken şey dizi boyunca sürekli kot giydirmeleriydi.

Elbiseleri sizin için derledim. :)
Sizin de elbiseleri konusundaki düşüncelerinizi merak ediyorum.
Bir eksiklik hissettiniz mi?
Kült sahne ya da kült eşyadan bahsetmedim.
Çünkü yoktu. Dizinin kültü diyebileceğim, dizide ağırlığı fazlaca hissedilen bir sahne ya da sürekli karşımıza çıkan bir eşya yoktu. 
Sizce de öyle değil mi?

Ve kapanışta bu zor günlerde ben bunları yazarak zihnimi biraz dinlendirdim, umarım siz de bu yazıyı okurken aynı hafifliği hissetmişsinizdir.

Gündeme cuk diye oturan son repliğimi paylaşıp sözü size bırakıyorum.


Facebook Kore Dizileri Sayfamı takip etmek için: https://www.facebook.com/koredizifilmreplikleri1

Blog'umda yazdığım tüm dizi ve filmleri alfabetik olarak sıraladım.
Dizi listesine Buradan film listesine ise Şuradan ulaşabilirsiniz.

Bana ulaşabileceğiniz diğer sosyal medya hesaplarım

Yorum Gönder

39 Yorumlar

 1. Diziyi henüz izlemedim. Çok yoğun bir yaz geçirmemin bunda etkisi büyük olsa da asıl etkiyi malum olaylar alıyor. Son bir senedir ben de hiç haber izlemiyordum. Sebebi yukardaki ile ayni. Ama bu olaylarda hiç kimsenin kendini düşünmediği vatani için herseyden vazgeçtiği bir zamanda benim kendimi düşünmem daha ağır geldi.. Aslında üzücü bir dönem geçiriyor gibi duruyoruz ama bence cumhuriyet tarihimiz boyunca en destansı dönemlerden birindeyiz. Bence bu manzara bizi sevindirmeli. Tüm dünya pokemon arama derdinde iken biz vatan millet derdindeyiz ne mutlu bize..
  Bu diziyi eylülden sonraya saklıyorum. İzledikten sonra gelir yeni bir yorum yazarim inşallah. Bu arada bizim buralarda da elimizde o malum yaradan çıkar. Biz ona siğil deriz ve mürekkepli kalemle okunarak etrafı çizîlmek suretiyle tedavi edilir. Bu yüzden sahneye çok şaşırdım :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de aynen bu olaylara kadar haberlerden uzak durmaya çalışıyordum. başarabildiğim kadar. ama bu olaylardan sonra sürekli elim telefonda twitter ve haber sitelerinde.
   Rabbim bir daha böyle günler göstermesin. ben ankarada idim olaylar esnasında ve jetler bombalar ve o gece... hala etkisindeyim. nasıl ve ne zaman toparlanırız bilmiyorum. Annemler uzakta olduğu için benim kadar etkilenmemişler mesela.
   Diziye gelirsek :D bizde siğil bu elde top top çıkan şeylere denir, tükürmek suretiyle tedavi edilir. :D termee biraz daha böyle pütürtülü bir cilt dokusuna deniyor işte böyle yazarak tedavi ediliyor ilginç :D

   Sil
 2. Büyük bir beklentilerle başladım diziye. ama hiççç sevmedim. baş röl kızı severdim ama bu dizide çoook sinir oldum. mutlaka izlenmeli dizilerde değil...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mutlaka izlenmeli değil evet ama izlediğime pişman hiç değilim :)

   Sil
 3. Dizinin ilk bölümleri bencede güzeldi çok komikti ryoo aldı götürdü diziyi zaten oyunculuğuna bayıldım, sonlara doğru sıktı biraz ama yinede iyi kapattılar zevkliydi. Birde o kızın kıyafetleri neydi öyle ya hani parça olarak bakıldığında güzel şeyler vardı ama onlar nasıl kombinlerdi öyle o eteğin altına o pantolon giyilir mi ya psikolojim bozuldu diziyi izlerken :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynı düşünüyoruz :)
   Kız ve giysileri hakkında konuşmak istemiyorum benim de bozuldu zira :D

   Sil
  2. ya bide o ayakkabılarla o çoraplar neydi yaa :D

   Sil
 4. Bende başkan hasta olunca kadının başında sabaha kadar beklediği ve ertesi günü başkanın hem olayları düşünüp, hem de evi toparladığı düşüncelerinden sıyrıldığında ise aslında eşyaları yerli yerine değil de tek bir yere topladığını fark ettiği sahneye çok güldüm :D

  Ve neden bu kadar meşgul deyip koltuğu tekmelemesi de çok sevimli ve komikti :D

  Ayrıca ablanın kıyafetler iğrenç ötesiydi halbuki fragmanlarda falan ne güzeldi üstündekiler hatta kendi kendime ''O kıyafetler çok güzel olacak anlaşılan'' falan demiştim hehe

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahhah hatırladım o sahneyi evet :D tekrar diyorum ki Ryo şahane idi :D
   Aynen fragöan ve afişler üzerine kayserili esnaf gibi ellerimi birbirine sürtmüştüm halbuki :D

   Sil
 5. ay ben de bugün bitirdim diziyi ve yazısını yazıcam şansa bak^^ ama sırada başka post olduğundan daha sonra yayınlarım sanırım.
  yorumlarım seninkilerden etkilenmesin diye okumadım yazını, ama tam diziyi bitirdiğim an postu görüce hemen yorum bırakmadan edemedim^^
  açıkçası gözüm kaymasın diye zor tutuyorum çünkü senin replik yazılarına bayılıyorum, biliyosun!! neyse en kısa zamanda okuyup tekrar yorum atıcam. Etkilenmeden... hihihi ^-^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne iyi ettin ^^
   Canımsın sen neler düşündün dizi hakkında ben de çok merak ediyorum konuşalım tekrar. ^^

   Sil
 6. Ay o değil de Ryoo Joon Yeol'un sesi çok karizmatik değil mi? :D :D
  Tabi ben yine izleyemiyorum :'(( Ama nasılsa izleyemiyorum diyerek tüm postu keyifle okudum, hem zihnim dinlendi hem de gözüm gönlüm açılmış oldu :P
  Eline emeğine sağlık ^^

  PS sanırım gözünden kaçmış Hwang Jung Eum* ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öyle sesi de kendisi dee :D
   izlersin inşallah şu günleri de atlat da.
   sevgiler ^^

   Sil
 7. Merhaba Nabrut,
  Yazılarını ve yorumlarını keyifle takip eden sessiz bir takipçin olarak; diziyi severek izleyenlerdendim taki 12. bölüme kadar. 12.bölümden sonrasını ise Ryo nun oyunculuğunun hatrına seyrettiğimi söyleyebilirim. kısacası yazmış olduğun çoğu şeye katılıyorum.
  Dizide dikkat çeken :kült denemese de: verilen kaplan kolyesiydi bence.
  Mutlu kalman dileğiyle....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar çok memnun oldum öncelikle^^
   Aynı düşündüğümüze sevindim :)
   Kaplan kolyesi verildikten sonra kız nedense çok takmadı hatta bir çok sahnede başka bir kolye vardı. buna çok dikkat ettim. normalde sürekli kolye üzerine yoğunlaşılırdı neden böyle yapıldı merak ediyorum
   sevgiler

   Sil
 8. Ben de şu sıralar She was Pretty izliyorum belki bunu da izlerim dicem ama izleyebilirim dediğim her 100 diziden sadece birini izlediğim için hiç sanmıyorum :)) Ama bu sefer uslu kız olup spoiler lı bölümleri okumadım ^^

  YanıtlaSil
 9. Ayy ben bu diziyi izlerken çok eğlendim :)) Hele ikisinin gülüşleri çok komikti :) Kızın kıyafetlerinde ben sinirlendim pantolon, elbise, tişört hepsi bi arada dedim daha ne kaldı acaba :D

  YanıtlaSil
 10. Benim çok sevdiğim, eğlendiğim bir dizi oldu. Ryo'nun oynadığı karakter o kadar safça ve güzel seviyordu ki kızı. İmrene imrene izledim.
  Ryo'yu ilk defa izliyorum. Hatta bu dizinin kadrosu açıklandığında adama çirkin demişliğim bile var :D Amma velakin değilmiş. Adamda ayrı bir çekicilik ve şirinlik var ki insanı cezbediyor. Bir de o mimikler yok mu?! İnsanın mıncırarak sevesi geliyor. Şu fotoğrafları görünce diziyi tekrat izleyesin geldi.
  Ryo'nun mimikleri ve oyunculuğu için bile izlenir bu dizi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çirkin mi dedin aşkolsun :D
   Sen onu bir de Reply 88 de izle cool hali ile :)
   Çok iyi oyuncuymuş bu kadarını beklemiyordum ben de.

   Sil
 11. bu kadını çok severim oyuncu olarak ama artık onu kısa saçlı görmekten bıktığım için izlemeyeceğim...(isterse dünyanın en güzel senaryosu olsun) kıyafetlere gelince karışıklık konusunda kesinlikle haklısın onlar nedir öyle ya? bu arada yazın harika olmuş...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim öncelikle.
   Kadını ben de şöyle upuzun saçlarla görmeyi isterim acaba nasıl olur :D

   Sil
 12. Anca bitirdim vakitsizlikten. Postun yine şahane diyecek söz bırakmamışsın her detayına katılıyorum. Çift çok tatlıydı hele birbirlerine bakıp güldükleri sahneler çok komikti :D Kıza kısa saç çok yakışmış. Kendisi sevdiğim kadın oyunculardan bu 4. dizisi oldu izlediğim dediğin gibi de hepsi aynı karakterlerdi nerdeyse. Klişeleri olan keyifli bir diziydi. Finalde yarışmada ki birbirini tamamlayan oyun tasarım fikri çok hoşuma gitti. Ve son olarak Ryoo için kısa zamanda bir başrol daha diliyorum :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ettim öncelikle.
   Kıza kısa saç olayına kesinlikle katılıyorum. zaten aynı karakter bir de saç değişmese çekilmezdi. :)
   Ben kızdan çok da hazzetmem ama aynen tüm dizilerini de izledim.
   Ryoo başrolde olsun ama bu sefere cool bir karakteri olsun :)

   Sil
 13. simdi izlemeye basliyicam. yani sayenizde merak etdim diziyi.ha bide ya bu dizilerden gorduyum kadariyla kore kadinlari neden hep dokuntulu giyolar anlamadim.ama erkekler gercekde zevkli giyolar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Neden öyle olduğunu bilemiyorum ama evet ezik ve pespaye karakter kore dizilerinin bir klişesidir. belki de böyle biri bile olsanız bu kadar yakışkılı bir sevgiliniz olabilir diye umut aşılamaya çalışıyorlardır ahahah :D

   Sil
  2. Sıfatları çok tatlı oluyor sadece giyim :) Ye kürküm ye meselesi herhalde :)

   Sil
 14. Kült eşya sayılır mı bilmiyorum ama kızın tuz ve fasulyeleri her sahnede vardı neredeyse bir de kaplan kolye:)

  YanıtlaSil
 15. Güzel repliklerde 3. sıradaki "matematik" konuşması hangi bölümde geçiyor. Ben mi atladım acaba?

  YanıtlaSil
 16. Ben de yeni bitirdim diziyi. Elbiseler o kadar kötüydü ki, eski dizilerde bile bu kadar kötüsü zor oluyor. Ayrı ayrı değerlendirildiğinde güzel parçalar vardı ama çıfıt çarşısı gibi ne buldularsa kıza kat kat giydirmeleri kötüydü. Bide çorapla giydiği sandaletler ! yorum dahi yapmayacağım. Dizi de oğlanın konuşmalarına bayıldım, çok güldüm. Kızı zaten seviyorum ama biraz daha arsız, yırtık roller oynasa sanırım daha da severim :) Ellerine sağlık yazı için :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yani diziyi sevdin mi sevmedin mi anlayamadım :)

   Sil
  2. Diziyi sevdim :) zaten basrolundeki kadini seviyorum, daha bile cirt olabilirmis diye bile dusunuyorum :) diziyi ne kadar sevdimse kiyafetler de o kadar korkunctu :) Yazimdaki daginiklik kiyafetlerin korkunclugunu anlatmaktaki zorlanmamdan 😂😂😂 yanisi dizi guzel guzel cancagzim 😍😍😍

   Sil
 17. Ben diziyi sevdim ya... Bu aralar pek bir şey izleyemiyorum zevkle ama bu diziyi iki günde bitirdim. Kızın kıyafetleri illallah ettirdi eteğinin altındaki pantolonu görmemek için kızın hep üst gövdesinin gözükmesini istedim resmen... kadın evli miymiş, sarılmalardan değilde herhangi aşırı sahnenin olmaması ilgimi çekmişti yani seyahatten geldiği gece hakkında bir kaç ipucu olur en azından dizinin sonundaki sürprizlerde geçer sanıyordum ama yoktu mesela :D another miss oh'un fazla şişirildiğini, bu dizin daha iyi olduğunu düşünüyorum-bundan önce onu izledim- selametle...

  YanıtlaSil
 18. Merhaba Nabrut hanım,
  Yıl olmuş 2018, bu diziyi hiçbir yorum okumadan daha yeni izledim🤭 Shim Bo Nui 💛 Ji So Ho yetişkin oldukları halde ilk aşklarını liseli tadında flörtümsü şekilde yaşadılar, buna bayıldım.
  Bo Nui ailesini kaybettiği için hayatın ve bitkisel hayattaki kardeşi Bo Ra’nın sorumluluğunu taşıyan yalnız bir kız. So Hoo ise üstün matematik yetenekleriyle diğer insanlardan ayrılırken, annesi de dahil olmak üzere insanların kendisini kullanmasından korktuğu için kendini hayata kapatan bir işkolik. Bu çifti bir araya getiren aslında kalabalıklar içinde yalnızlıklarıydı.
  Senaryo derin olmamakla birlikte, batıl inançların veya kendi kendimizi mahkum ettiğimiz kalıpların hayatı kaçırmamıza neden olduğunu anlatıyordu.
  Bo Nui’nin kıyafetleri tek kelimeyle berbattı, hele o sandaletin içine giydiği çoraplar komikti. Tüm bölümler boyunca kızın stylingine dair sadece iki güzel şey vardı; ilki Bo Nui ve So Hoo’nun ilk buluştukları gece otelde giydiği sarı elbiseydi, ikincisi de So Hoo’nun annesinin Bo Nui’ye hediye ettiği kaplan anahtarlıklı gül kurusu çantaydı. So Hoo’nun şortlarıysa oldukça yakışmıştı. Gary Choi ve Amy rollerindeki oyuncuları hiç beğenmedim. Genelde birbirlerinin kuyularını kazan iş arkadaşlarının yerine birbirine destek olmayı seçen iş yeri ekibini çok sevdim. Dal Nim ve Ryang ikilisi çok tatlıydılar, ilişkilerini daha çok gösterebilirlerdi. Dizinin kült eşyası yok demişsiniz ama So Hoo’nun burcuna atfen kaplanlı altın kolye birkaç bölüm vurgulandı. En sevdiğim replikse, kendisinden ayrılan Bo Nui’ye So Hoo’nun oldukça sakin ve etkileyici şekilde söylediği “kendi rızanızla, kendi ayaklarınızla bana gelin”di. Kendi içinde oldukça basit bir romcom olsa da galiba benim en sevdiğim kdrama oldu.
  Yorumlarınızı hep okumak dileğiyle, teşekkürler😊

  YanıtlaSil
 19. Dizi üzerinden uzun bir zaman geçtiği için bahsettiğin bir çok ayrıntıyı unutsam da da okurken hayal meyal hatırladım. ellerine sağlık. benim de bir çok kişinin aksine sevdiğim Kızın o yalnızlığını çok üzücü bulduğum bir diziydi...
  ben de teşekkür ediyorum ^^

  YanıtlaSil
 20. Bende diziye Ryo için başlayanlardanim, yorumlarınız süper ötesi olmuş, kızın kıyafetlerini ve garyy hiiiiiicccc sevmedim kıyafetleri ve Garyy alıp kanadaya göndersinler bizimkiler ilk oyun şirketine geri dönsünler😊 kızın fazlaca mıy mıy olmasi, batıl inançlarına aşırı aşırı kör kütük olan takıntıları fazlaca sıktı izlerken diyebilirim. Ama tüüüm bunların haricinde öyle şortlu bir namca gerçek hayatta da olsun ve benim karşıma çıksın,amin 😁 cici bir dizi izlenilebilir

  YanıtlaSil