Evde Kalmış Erkekler-2

Evde kalmış erkeklerin hepsinde evlenmek için bir umut vardır ama bu bahsedeceğim grup erkekleri için durum vahimdir, sonları acıklıdır.

Eğer gerekseyi, böyle bir gruba “Kimseyi Beğenmezler Grubu, Armudun Sapı ve Üzümün Çöpünü Anında Görenler Grubu, Bayan Yeterince Şahaneyi Asla Bulamayacaklar Grubu” gibi isimler verirdim.

Bu grup erkekler bir önceki yazımda anlattığım erkeklerden farklı olarak; evleneyim, evleneyim diye ortalarda dolaşmazlar. Evlenmek istediklerini söylemedikleri halde onlara bakarak bunu anlayan akrabaları vardır. Ve fellik fellik kız ararlar. Bu akrabalar onların evlenmek istediklerini nasıl anlıyorlar diye sorarsanız, bu gruba giren erkekler düğün merasimlerinde falan bir köşede yalnız mahzun mahzun otururlar. Hep hüzünlüdürler. 
Tamam, tamam bunu ben uydurdum. Mahzun oturan falan yoktur, sadece akrabaların elleri boştur ve herkes evlensin, herkesin başı yansın isterler.


Bu Grubun Ortak özellikleri;
*İyi bir iş sahibi olmaları, maddi durumlarının iyi olması,

*Kariyer sahibi olmaları,

*Ortalamanın üzerine bir görünüşe sahip olmaları,
Ki sadece ortalamanın üzerindelerken kendilerini Brad Pitt sanırlar.

*Annelerinin bir tanecik “kuşlarına” kimseyi yakıştıramıyor olması,
Tamam, teyzeciğim kuzguna yavrusu Anka gözükür, kirpi yavrusunu pamuğum diye sever, bir şey mi dedik?

*Genelde Anjelia Jolie gibi güzel bir eş adayı arayışında olmaları,
E insan Brad Pitt olunca.

*Ukala olmaları,
Ben erkeğe ukalalığı yakıştırıyorum, o da ayrı mevzu.

*Genelde takım elbise giyiyor olmaları,
Bu tip erkeklerin birçoğu nedense takım elbise giyerler, daha ciddi mi ya da daha önemli biri gibi mi görünmek istiyorlar, bilinmez.

*Müstakbel eşlerinin kariyer sahibi olmalarını istemeleri,
Bu bölümde iki kısma ayrılıyor; bir kısmı iyi bir kariyer yapsın bunun için eşek gibi okusun, okusun ama evlenince evinin kadını olsun isterken, diğer kısmı ise çalışsın kariyerine devam etsin görüşündedir.

*Eş adaylarının mazisi temiz, iyi ev kızı olmasını isterler, bekâret olmazsa olmaz şartlarıdır.
Hâlbuki bu kısım erkeklerin sicili, sevgililer savcılık kaydına geçse Abdullah Öcalan ile yarışır. Zira arkaları yaralı ve ölülerle doludur. Epey tecrübe sahibi olmuşlar, dışarıda onların tabiri ile eğlenilecek kızlarla vakit geçirmiş evlenilecek kız olmadığı hükmünü çıkarmış ve iyi aile kızı aramaktadırlar.

*Makam mevki sahibi birinin kızı ile evlenmek de olmazsa olmaz değil ama olursa güzel olur tercihleri arasındadır.

Evlenecekleri kadın evde köleleri olabilme potansiyeline sahipken dışarıda bu kölelik pısırıklığından tamamen sıyrılıp onu taşıyabilen ultra modern bir yapıda olsun isterler.

İstekleri hiç bitmez.

Şimdi içinizden yok devede kulak diyenleriniz olmuştur.

Bu gibi isteklerinden yola çıkarak, bu grubun neden evlenemediklerini ayrıca açıklamaya hacet kalmıyor. İstedikleri şeylerde haklılar belki, ben onları anlıyorum ama kardeş zor be! Hepsi bir arada olmuyor, es kaza olursa da bu sefer siz bu aradığınız özellikteki kadınlarla güç yarışına giriyorsunuz. Egolar havada 3. Dünya harbi çıkarıyor ve iş yürümüyor. Biliyorum, biliyorum, ağlamayın.

Ve işin en acıklı kısmına gelirsek bu kısım erkekler düğünlerinde hep şöyle bir dedikoduya maruz kalıyor:
Ayy Neclaaa, kıızzz, kimseleri beğenmedi sonunda bu kızla mı evleniyor? Bula bula bunu mu buldu? (cümlenin ahengine ekşi suratlar ekleyin)

Hatta böyle bir abimiz vardı, bizden birkaç üst jenerasyondu. Evlenme aşamasında o kadar uç istekleri oldu ki; evet, kendini Brad Pitt, mesleğini bulunmaz Hint kumaşı sanıyordu. Mesela istekleri arasında hatunun mavi gözlü olması vardı. Böyle bir hatunu kendisi ile tanıştırdığımızda bize gözleri için;

Bu kadar da mavi demedik, 

diye bir bahane ile gelmişti. Kafa gidikti yani. Mavilik için bile parametreleri vardı. Dışarıya fırlayan gözlerinizi yerine yerleştirin zira daha bitmedi. Sonrasında evlendiği hatun ise tüm uç isteklerinin hiç birine uymayan aynı zamanda esmer biriydi.

Hâsılı kelam bu grup erkekler evde kalmışlıkta kadroludur ve bu yalnız mahallenin bekâr delikanlılarının* sayıları sandığınızdan çok daha fazladır.


*Aziz Nesin “Mahallenin Kısmeti”

Yorum Gönder

21 Yorumlar

 1. hahah. benim abim de bu gurubun içinde. yok okumuş, ünvan sahibi değil. Eğlenilecek kızlarla şu an. Evlenileceği hala bulamadı. Bende tek görümce olarak kızlara moral, abime fırça çekiyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım bir an önce bulur da annen de kurtulur haha :D

   Sil
 2. para pul kariyer bir yere kadar bence insan evlenip mutlu sıcak bir yuva istiyor, ama tabi evde kaldım diye önüne gelenle evlenmek isteyenlere ben de karşıyım ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu mutlu sıcak yuva özlemini de ben anlamıyorum kendi ailem bu kavramları karşıladığı için sanırım böyle bir özlemim hiç olmadı mesela. Bu özlemi olanlar da dediğin gibi hakikaten çabuk evlenmek istiyor. Mesela bir arkadaşımın anne babası ayrı idi ve bu sıcak aile hasreti ile erken yaşta evlendi. Lakin çok da erken bir zamanda ayrıldı.

   Sil
  2. Bu mutlu sıcak yuva özlemini de ben anlamıyorum kendi ailem bu kavramları karşıladığı için sanırım böyle bir özlemim hiç olmadı mesela. Bu özlemi olanlar da dediğin gibi hakikaten çabuk evlenmek istiyor. Mesela bir arkadaşımın anne babası ayrı idi ve bu sıcak aile hasreti ile erken yaşta evlendi. Lakin çok da erken bir zamanda ayrıldı.

   Sil
 3. bitmeyen istek listesi yapmışlar oda erkeklerı bulmuş ^^ Birde kadınları anlamıyoruz derler ee biz ne yapalım değil mi :)
  Bir tanıdığımızın da liste ve kuralları vardı bir türlü kızlar o kuralları geçemezlerdi. evde kaldı diyorduk kiii birini buldu evlendi kız yaşam bakımından da uygun ama gel görki bir sene sonra ayrıldılar. Demmekki neymiş sen kuralda koysan istek listeside yapsan fayda etmiyor.. ^^ Düşündürücü geniş açılı bir yazı aslında uzadıkça uzayabilir bu konu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen. senin istediğin acaba gerçekten sana uygun olan mı bunu düşünmek lazım

   Sil
 4. Ellerine sağlık gerçekten çok iyi bir tespit.Gerçekten son bölümde gözlerim yerinden fırlayarak okudum ve okurken çok eğlendim...:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim :)
   gözler fırlamadan edemiyor değil mi? bizde duyduğumuzda fırlamışlardı :D

   Sil
 5. şu aralar karşıma bolca çıkan uyuz sınıf bunlar işte!!!!!! kim bunlara bu havayı pompalıyor bilmiyorum ama ya insan bir aynaya bakar bir fikreder Brad Pitt değil Robin Villiams tipinde ama angelina istiyor kendi 100 kilo ama 45 kilo istiyor, O listelerinin uzunluğu karşısında dilim tutuluyor bir de bana çok şey istiyorsun diyorlar onlar istiyorda ben niye istemeyeyim diyorum...Bunları gördükçe olmayan feminist yönüm coşuyor vesselam

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. haahah :D tevafuk oldu desene :D
   anlıyorum hemşirem iste veren Allah değil mi sonuçta ^^

   Sil
 6. hahahahahahaha :) ay çok güldüm ben buna ya ,ben bu tip erkekleri kore dizilerindeki ultra egoya sahip olan erkeklerimize benzettim. 'bu kadar da mavi demedik' kısmına bayıldım:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aaa evet benziyorlar ama onlar sonunca yinde güzel kızı kapıyor bunlar pek kapamıyor ahaha :D

   Sil
 7. Hahahhah abimi gördüm. Bilhassa mavi gözlü kız olsun kısmında "yuhh nabrut tespitin dibiini yapmıssin" dedim :) ama Allahtan abim mavinin renklerine degil de mavi olsun yeter diyo :D pehh sanmıyorum ki mavi, yesil gözlü sarışın bomba bulsun ahahah :D önemli olan mutlu bir yuvası olsun, ahlaklı bir eşi olsun hayırlısı olsun. Bence gerisi teferruat. Bakalım mevlam kimi lâyık gördü görecez.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle. zaten insan sevince tüm diğer unsurlar ikinci plana atılıyor. Umarım kızınız kadar yakın olacak bir gelininiz olur:

   Sil
 8. Hem ukala erkek seviyorum hem sinir oluyorum. Onu nasıl yapıcaz be nabrut? Ayrıca bu her haltı yeyip el değmemiş kız isteyenler öylesini bulunca kişi kendinden iblir işi moduna girip kız kısmısını psikologluk ediyor genelde, ben de onu ekleyeyim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevdiğin bir ukala olursa evlenirsin zaten. sevemediğin yüreğin kabul etmediği için ukalalığı batıyordur muhtemelen
   Doğru güvensinsizlik de yaşıyorlar bu yüzden.

   Sil
 9. Yok, sıkıntı şurda ki hem sevip hem gıcık oluyorum. Sevgi ve nefret hislerini beraber taşıyarak sevme gibi bi özelliğim var. Zaten sevmek ve nefret etmek birbirine çok yakın duygular bence.. Neyse, bu konuda kendim de kendimi çözebilmiş değilim henüz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Seni josefin koltuğa oturtup çocukluğuna inesim geldi :D

   Sil
 10. Nabrut seni tebrik ediyorum.Bu saydığın maddelere tıpa tıp uyan biri bana annesiyle beraber bakmaya geldi.Annesinin Kıvanç Tatlıtuğ su biricik evladı ama insanın başını arıtacak kadar çok konuşan biri. Bu kız kesin bana evet der hareketleri yüzünden bende hayır dedim:)Nabrut keşke bu tiptekilere hayır deyince ne hallere düşüyorlar onu da yazsn����

  YanıtlaSil