Göz Yaşlarınıza Engel Olamayacağınız Şarkılar

Artık benim için de “şu sıralar ne dinliyorsun” sorusunun bir cevabı var. 
Acayip damar olan bu şarkıyı bayılarak dinliyorum. Bende şiddetli bir ağlama hissi uyandırıyor.
Karmaşık duygular içinde olduğum için mi, yoksa hissettiklerime tercüman olduğu için mi bilmiyorum lakin sözleri içime işliyor.
Bahsettiğim şarkıyı siz de şuradan https://www.youtube.com/watch?v=0Try_KIXdRs dinleyebilirsiniz.Kalbim kırıldı, kalbim kırıldı. 
Pepe bana hiç inanmadı. 
Oysa istemeden kırmıştım ittir giti. 
Oysa istemeden kırmıştım ittir giti.
Ama o sevmiyor artık beni.

Bir hala olarak artık Pepe fanıyım. 

Şahane bir hala olmanın gerekliliklerinden olan “tüm çizgi filmleri bilme mecburiyeti” maddesinde bir şeyler yanlış gidiyor. Hani yeğenim de seviyor ama sanırım ben ondan daha çok seviyorum. Hatta o sıkılıp ağlamaya başladığında; kızım bi’ sus iki dakika pepe izlemeye devam edelim, diye serzenişlerde bulunuyorum.

Özellikle Pepe’nin bu şarkısının geçtiği bölümde elimde peçete ile gözyaşlarımı silmeye çalıştığım sırada Pepe’yi kendisi için açtığım yeğenim battaniyesini yemeye başlamış, olaydan çoktan uzaklaşmıştı. 

"Kalbim kırıldı ne demek bebe?
Yani şu içimdeki küçük kalbim sanki çat diye yere düştü kırıldı. Yani kalbim kırıldı demek çok üzüldüm demek.
Ben senin istemeden ittir gitini kırdım ama sende benim kalbimi kırdım biliyor musun?
Kırık ittir gitini onardım peki ya sen benim kırılan kalbimi nasıl onaracaksın?"Ben bölümün sadece buraya kadar kısmını izleyip benim bebem; yeğenim ağlamaya başlayınca kapatmak zorunda kalmış ve gün boyu Bebe'nin haline içerleyip durmuştum.

İddia ediyorum Pepe çizgi film değil, arabesk Yeşilçam filmlerinin animasyonlu hali.

Böyle size acıtasyonu veriyor, tam o sırada karakter eline mikrofonu alıp kendini sahneye atıyor en acılısından bir şarkı patlatıyor. Çizgi film mi izliyorsunuz, dram mı belli değil. 

Bu dramdan sizi uyandıran ve gülme krizlerine girmenizi sağlayan şey ise Öz Türkçe kullanmak adına seçilen kelimeler.
Scootera ittir git demeleri gibi… Sürprize şaşırtı demeleri gibi.

Bir de "Özledim Seni" isimli bir şarkısı var Bebe’nin ki inanın Selami Şahin’in "Özledim" şarkısından daha damar, öylesine arabesk bir parça.

Tek fark bebe sevgilisine değil, abisine bestelemiş.
Hahaha!

E ne diyorduk, hala olmak zor azizim.


Sahib-i imtiyaz ve Muharrir: Hala Sultan Nabrut

Yorum Gönder

26 Yorumlar

 1. Dinleyeceğin müzikler arasına Tinky Minky'in albümünü de ekleyebilirsin. Bu albüm de en az Pepe'nin şarkıları kadar seni senden alacak formatta :)).. Henüz hala olmasam da ilkokul öğrencilerinin dersine girmenin verdiği sorumlulukla ben de artık çocuk şarkıları dinliyorum. Favori şarkılarım bile var :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. t,inky mink ne yaa :D onu bilmiyorum o bizim küçükken izlediğiniz lala pooo diye devam eden çizgi film mi yoksa :D
   bak sen iyi bir öğretmen olmuşsun benim bilmediklerimi bile biliyorsun :D

   Sil
  2. https://www.youtube.com/watch?v=LqikKodHsH4 Çok öğretici çizgi filmler :)) Derslerimde kullanıyorum. Çocuklar hallerinden çok memnun oluyorlar. Tavsiye edilir :))

   Sil
  3. hii sen bana ne yaptın şarkılar dilime dolandı bile :D

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. anne olunca büyük ihtimalle vaktim olmaz gibi geliyor hem iş hem çocuk çizgi filmleri artık annem öğrensin o zaman o bakacak nasılsa :D

   Sil
 3. başlıktan hiç böyle bir şey beklemiyordum beni güldürdün Nabrut :)
  halalık zor olsa gerek inşallah bir gün bende olurum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. gülümsetti isem maksadım hasıl olmuş sevindim :)
   zo ama güzel inşallah darısı başına :)

   Sil
 4. Simdiden cok gecmis olsun pepezedeler kervanina hos geldin. Ablamin kizi dogdu pepe pepe diye beynimizi yedi tam kurtulduk pepe yasini gecti derken oglu yetisti arkadan. Simdi sırada benim ki var nasipse. Velhasili kelam 5 yildir araliksiz pepe caliyor evde calmayada devam edecek gibi. Hatta gecen gittigimiz bir mazada magaza muzigi pepenin muziklerinden birini andiriyormus galiba esim valla pepenin muzigi bu dedi bana bir gulme geldi. Adamin bile ayarlari pepeye kurulmus dedim kendi kendime. Hem bizden olsun diye pepeyi efe yapiyorlar ankara seymeni yapiyorlar oyun havalari falan, sonra bir bakiyosun dedesi ucan balonla torununu alip gezmeye cikariyor.cok fantastik.sonra evdekilerde tutturuyor bizim dedemizin neden balonu yok diye. Cocugum bak dedeninde motoru var biraz daha buyuyun ona bindircek sizi diyoruz ben dedemi istemiyorum pepenin dedesi benim olsun diyor. Aile baglarimizla fena oynuyor bu pepe..gicigim kendisine. mrl

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. haha çok iyiymiş :)
   pepenin müziği :DD
   düşün birde bebek olunca ne hale gelecek adamcağız :D
   ayy dede ile uçan balon sefasını dedesi düşünsün ama pepenin halası yok değil mi:D sonra ondan görüp bana yeni icatlarla gelmesin :D

   Sil
 5. Ahahhahaha kabul et dinledikten sonra diline dolanıp kendi kendine söyledin mi :) bende o tepki olmustu. :):) nede olsa kirac besteleri adam muzigi birakti neredeyse :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kabul etmek ne kelime sürekli sesli söylüyorum aralarda kalbim kırıldı diye geziniyorum :DD
   evet tam da dediğin gibi kıraç eli değdiği aşikar. yakında pepem pepem diye ayşem ayşeme nazire niteliğinde bir şey de ay
   yapar beklerim :D

   Sil
 6. Türkçe iyidir. Hele ki tarzanca konuşan gençliğe sahipsek

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yanlış anlaşılma olmasın öz türkçe kullanılmasına asla karşı değilim çok sevimli ve faydalı buluyorum benim sorunum scooter için tdk yetkileleri acaba daha orijinal kelimeler bulsa daha iyi değil miydi? ittir git küfüre de yakın bir kelime ki çocuklar bunu başka türlü kullanabilir.

   Sil
  2. Bilgi-sayar, fare gibi zamanında komik olan şeyler komik değil :)
   Zamanında bu özen gösterilseydi herşey "daha normal" ve "daha iyi" olabilirdi. Şimdi size tuhaf gelmese de kuşaklar arası zirveye oynadığımızda nece konuştuğunu anlamayacağımız bir nesil olabilir. Hah işte o neslin halası, yiğeninle aranda uçurum olsun ister misin? Dil, din(kapital-islam), ahlak vs.

   Sil
  3. Tekrar söylüyorum anlatamadım kendimi sanırım :) öz türkçe kullanılmasına karşı değilim. Bilgisayar çok zekice bir adlandırmadır. fare ise zaten aslının türkçesidir mouse fare olmuş onda da geçiş problemi yok. ama tdk'nın başındaki kadro gerçek dahilerden oluşsaydı mesela ittirgit yerine başka dahiyane ve yine bilgisayar gibi fonetik olarak yumuşak bir kelime seçilseydi b,zde bilgisayar gibi onu da kullana gelseydik. burada sorun öztürkçe kullanmakta değil başka ülkelerde icat edilip hayatımıza giren araçların isimlerinin dahiyane kelimelerle Türkçeleştirilmesi meselesi.

   Sil
  4. Anladım, anlamıştım. Lakin zamana bıraktığımızda gayet normalleşecek/dahiyane olacak diyorum ben :)

   Sil
  5. o zaman bende seni Tdk ile ilgili Murat Bardalçıoğlu ve İlber ortaylının bir kaç yazısını okumaya davet ediyorum. Onlar benden daha güzel anlatıyorlar dahiyane ile ne kastedildiğini.
   sevgiler.

   Sil
 7. Peppee peeepppeee yaralandı(iki defa acıklı olarak lütfen)
  Düşünce kolu çok accıdıııı
  Keşke düşmedeen yavaşlasaydııı
  Bizim favorimiz bu , şarkıyı söyleyen sevgili Ayşe Şule Bilgiç , zavallı Pepeye hem üzülüyor hem bildiğin kızıyor şarkıda resmen, benim için en acı tarafı ise şarkılarını çok çook sevdiğim sevgili Kıraç'ın besteleri olması , gerçi düşününce çok normal geldi Bi an yaa ... Pepe'nin bir Ankara misket oynama bölümü var kiiii ;))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet aile şirketi olduğunu biliyorum hatta pepeyi de oğulları seslendiriyormuş.
   lakin o şarkıyı dinlemedim ya :D hemen açıp damara bağlayım kendimi :D
   misket oynadığını değil de seymeni gördüm onu izlerim yakında ne de olsa artık pepe fanıyım :D

   Sil
 8. :)) O Türkçe kelimelerle konuşan bir nesil gelir mi dersin Nabrut? Ona göre önlem alayım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. gelirse bu çok şaşırtı bir durum olur bilemedim :D

   Sil
 9. Ay çok içli yaa. Bende efkarlanınca mırıldanıyorum bazen. Bizim evdede üçlük bir delikanlı olunca aşinayız bu şarkılara :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. benimde sürekli ağzımda hep efkarlıyım demek ki :)

   Sil
 10. "kızım bi’ sus iki dakika pepe izlemeye devam edelim" hahahah çok güldüm
  yeğenime çizgi film açtıktan sonra o filmden kopunca ben de merakla devam ediyorum :)
  ah bu çocuklarr..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. değil mi bir rhat vermiyorlar ki çizfgi film izleyelim :D

   Sil