Pinocchio dizisini izleyip izlememe konusunda tereddütlerim vardı.Neden tereddüt ettiğimi sorarsanız;
bir tarfa mutlaka izle çok güzel bir dizi,
bir taraf ise sakın izleme vakit kaybı diyordu.

En sonunda izleyip hangi tarafta yer aldığımı öğrenmek istedim.
Dizinin konusu ve oyuncuları hakkında bilgiyi şuradan alabilirsiniz.

Dizi hakkında söyleyeceklerim;  • İlk bölümleri severek izledim. Gerçek hayatta da sevgili olan Park Shin Hye ve Lee Jong-Suk çok iyi bir ikili olmuşlardı.
  • Pinokyo hastalığı fikri güzeldi. 
  • Ama dizinin aşk hikayesinin ardında işlenen hikaye örgüsü hikayenin işlenişi çok yavaş ve sıkıcıydı. Tür olarak Healer ile çok benziyordu, aynı helaer gibi iki tarafın ailesinin acı bir olayda birleşmesi ve olayların gazetecelik ekseninde gelişmesi birebir örtüşüyordu ama Healer çok heyecan verici iken bu dizi ancak sizi videoyu sarmaya zorluyordu. taba benziyordu.
  • Sanki hikayesi güzel ama satırları akmak bilmeyen bir kitaba benziyordu.
  • 8. bölüme kadar severek izlesem de sonrasında 14. bölüme kadar ancak dayandım ve diziyi yarım bıraktım. Hiç huyum değildir, kötü olsa bile sonuna kadar izlerim ama dizinin sonunda merak ettiğim beni izlemeye itekleyen hiç bir şey yoktu.
  • Sonuç olarak ben diziyi sevmeyen ama sevenlere de saygı duyan taraftayım. Birde şunu merak ediyorum, Pinocchio'yu izleyip sevenler Healer'a da izlediler mi? Bence aynı türdeki iki diziden Healer açık ara öndeydi.

İzlediğim yere kadar repliklerini hazırladım. 

Yasal Uyarı: Buradan sonrası yüksek dozda spoiler içerir.

Başlangıç olarak dizinin en sevdiğim ve önceden görüp diziyi izlemeye karar vermeme sebep olan şu sahneyi paylaşacağım. Sahne aynı zamanda şurada yazdığım caddenin orta yerinde randevu klişesine girebilir.


pc. paylaşan: nabrutveyasam

Dizinin kan donduran sahnesiydi aşağıda paylaştığım replik. Yuh dedim, videoyu durdurdum hazmedebilmek adına.


 Diziyi bitirmedim ama en çok şu sorunun cevabını merak ediyorum izleyenler beni aydınlatırsa sevinirim.
"Dizinin sonlarında bu kadının kızına böyle davranmasının mantıklı bir açıklaması yapıldı mı?


****

Diziden bir başka etkilendiğim sahne dedenin aslında her şeyin farkında olması, ama bunu gizlediğini öğrendiğimiz sahne idi.


Baştada söylediğim gibi pinokyo hastalığı çok hoştu. Hiç değilse bu hastalık sayesinde ikili ilişkide yalnış anlaşılmalar ve yalanlar olmadı.Bu zengin çocuğun sırrını da öğrenemeden diziyi bitirdim. Ama merak etmedim. Söylemeseniz de olur. :)Sanırım artık Park shin hye'ye karşı You are beautiful sebebiyle beslediğim sempatiyi de kaybettim.Dizinin adına yakışır cinsteki şapkaları takma sebeplerini de şuradaki yağmur sahneleri klişe yazımda sizinle konuşmuştuk.Dizi hakkında diyeceklerim bunlardan ibaret... Söz sizde...

Bu arada Twitter replik sayfamı Haneul'ün adminliği yardımıyla aktif hale getirdim. Şuradan takibe alıp destek verirseniz sevinirim. 

Ve ayrıca dizinin çevirmenleri polyannahayris ve sahael'e çok teşekkür ederiz. Ellerine sağlık...

Facebook Kore Dizileri Sayfamı takip etmek için: https://www.facebook.com/koredizifilmreplikleri1

Blog'umda yazdığım tüm dizi ve filmleri alfabetik olarak sıraladım.
Buradan hepsine ulaşabilirsiniz.

Bana ulaşabileceğiniz diğer sosyal medya hesaplarım