Konusu itibarıyla Master's Sun dizisine benzettiğim için izleme listeme aldığım Oh My Ghost dizisinin konusu ve oyuncularından şurada bahsetmiştim.
Dizi hakkındaki yorumum;

* Baştan söylemeliyim ki, Pasta dizindeki gibi yine ve yeniden bir Şeb vakıası ile karşı karşıyayız. İlk kez My love, My Bride filminde izlediğim Jo Jung Suk'a bu dizide hayran kaldım. Gamzeler falan derken izleyenler olarak biraz başımızı döndürmüş olabilir. 

* Park Bo Young şahane bir oyunculuk sergilemiş. Hatta döktürmüş. İçine hayalet girmiş hali ile kendi hali arasındaki kişilik değişikleri o kadar keskin ve doğaldı ki, arada sırada acaba aynı kız mı oynuyor, aynı kız mı seslendiriyor diye düşünceler içinde kaldım.
İçine hayalet girdiğinde çok şeker ve sırnaşık bir kız oluyordu ki bayıldım. Hatta hayalet hiç çıkmasın istiyor, çıkınca hayal kırıklığına uğruyordum.

* İçlerinden bir tanesini Park Bo Young'un seslendirdiği Ost'lar çok güzeldi. Bakınız o şarkı: https://www.youtube.com/watch?v=gZbXEEEi8ww
* İkinci kadın ya da ikinci adam entrikası olmayan dizileri ayrı bir seviyorum.
* Dizi ham madde olarak Master's Sun'a benzese de senaryo çok daha başka işleniyor.
1. Hayaletleri gören içine kapanmış bir kız,
2. Hayaletlere karşı -spo olmaması açısından bahsedemeyeceğim- güçlü bir yanı olan esas oğlan.
İşte bu iki maddede benziyorlar, ama sadece o kadar.

Dizi hakkında tek negatif yorumum sonu ile ilgili olacak. Burada Spolier vermemek adına fazla bir şey yazmak istemiyorum ama şu biraz aceleye gelmiş Kore dizi sonlarına benzemesi açısından biraz sinirlendiğimi söyleyebilirim.

* Sonuç olarak kesinlikle izlenmesi gereken çok şeker bir romantik komedi olduğunu düşünüyorum.

Not: 20.bölümde ise Seo in Guk konuk oyuncu olarak yer alıyor.Not 2: Jang Dong Gun hakkında bir yazı yazmıştım. Yazıda; dizilerde sürekli örnek damat adayı olarak isminin zikredildiğini söylemiş dizilerden örnekler göstermiştim.
Bu diziden bir başka örnek de aşağıdaki replik. Yakışıklı adam deyince akla ilk gelen:


Dizinin konusundan kısaca bahsetmek için şu repliği kullanabiliriz.Yasal Uyarı: Buradan sonrası yükse dozda spolier içerir.

Dizide Şeb gerçekten çok hoş bir adamdı ama benim favorim Park Bo Young idi. Uzun zamandır bu kadar şeker bir oyunculuk izlememiştim.

İçine hayaletin girdiği ilk zamanlarda Şeeeb diye arkasından koştuğu sahneleri hatırlıyorsunuz değil mi?Şeb Na Bong-Sun'dan daha çok utandı. Pardon onun utanması yoktu değil mi? :)

Şeb epey korkulu günler geçirdi.

Bu kadar yaramaz bir kızı en son hangi dizide izlemiştik hatırlamıyorum.
Şu sahnede herkes kahkahalar atmıştır eminim.Dolaşıp dolaşıp dondurmacı bahanesiyle motel önüne getirmesi şahaneydi.Çıkmaya başlayınca diğerlerine belli etme dedikten sonra köpek yavrusu gibi şebin peşinden koşması şahaneydi.


omg paylaşan: Nabrut1


Şeb bence sen biraz kendine baksan. :)Şeb hakkında diyebileceğimiz onlarca şey arasından sadece biri şu replik:Hakikaten uzun zamandır bu kadar özenerek bir post yapmamıştım. Tüm sahneleri almışım. 
Şeb'in aşık ama gururlu hallerine gelecek olursak ki en sevdiğimiz sahneler bunlar olsa gerek.Na Bong-Sun
-han bon wan, diye ortalarda dolanınca sorumluluğu alması gereken taraf da belli oldu tabi. Hahah!


Dizinin yorumunda da bahsettiğim gibi, kızımızın için de hayalet varken olan sahneleri daha çok seviyordum o yüzden buralarda keşke çıkmasaydın falan diye düşünmedim değil.Cadde ortası klişesi diye bir yazı yazmıştım. Oradaki klişeye dahil bu sahneyi çok sevdiğimi söylemek isterim.omg2 paylaşan: Nabrut1

Hayalet meselesini öğrendikten sonra, Şeb'in ben zaten önceden de seni seviyordum duruşuna on puan verdik.omg3 paylaşan: Nabrut1

Dizinin sonuna gelmeden mutfak kısmından da bahsetmek istiyorum.
Bu Kwak Si-Yang'a yani mutfaktaki lakabıyla Cordon'a dikkat edin. İleride bir başrol ile karşımıza gelecek diye düşünüyorum.Mutfak ekibinin aralarındaki "congratulations" şenlikleri çok tatlı idi.omg4 paylaşan: Nabrut1

3 güzel repliği de ekledikten sonra dizinin sonuna geleceğim.

Ve dizinin sonunu sevmediğimi itiraf etmek isterim. Havada kalmadı, seyirciye de bırakılmadı. Tamam ama, şu bir kaç yıl sonraları yurt dışına okumaya gitmeler, bir Kore dizisinin en sevmediğim sonlarından.
Coffee Prence dizisinde de tam kavuştular derken kızımız her şeyi geri de bırakıp kendini yetiştirmek üzere yurt dışına gitmişti. 
Aynı bu dizi de olduğu gibi...
The end!
En sevdiğim kısma geldim. Dizi hakkında dedikodu.
Sizin en sevdiğiniz sahneler hangileriydi, keşke şu sahnede olsaydı dediğiniz yerler var mı?

Facebook Kore Dizileri Sayfamı takip etmek için: https://www.facebook.com/koredizifilmreplikleri1
Blog'umda yazdığım tüm dizi ve filmleri alfabetik olarak sıraladım.
Buradan hepsine ulaşabilirsiniz.Bana ulaşabileceğiniz diğer sosyal medya hesaplarım