My love eung dong dizisinin tanıtımındaki 20 yıldır aynı kadını sevip bekleyen adam ifadesinden etkilenmiş, izleyeceğimi söylemiştim.Dizinin konusu ve oyuncuları hakkındaki bilgiye şuradan ulaşabilirsiniz.

Dizi hakkındaki yorumum;

*Romantik dizileri severim ama olabilirliği olan şeyleri izlemeyi daha çok severim. Bu dizi bu noktada yani olabilirlik noktasında o kadar zayıf kalıyor ki, bu his de size kendinizi aptal hissettiriyor.
Şöyle ki; 
Bir adamın çocukken, hatta sabi sübyan iken aşık olduğu bir kızı 10 yıl pürü pak olarak beklemesi çok çok düşük bir ihtimal. 
10 yıl sonra bir kaç ay görüp sonra bir 10 yıl daha beklemesinin ihtimal hesaplarını size bırakıyorum. 
Yaşanmışlık olan birini beklemek mümkün olabilir ama yaşanmışlıklar bu kadar azken inanıp hikayeye kapılmak biraz zor oluyor.
*Bu olabilirlik ihtimalinin düşüklüğü sizi etkilemezse kayıtsız şartsız ilk aşkını bekleyen romantik bir adamı izlemek hoşunuza gidebilir.
*Dizi 7. bölüme kadar yavaş ilerliyor, biraz içiniz hoh artık oluyor ama sonrasında açılıyor.
*Dizinin başlarında bu kadar da tesadüf olmaz dediğiniz durumlara dizini sonlarına doğru flashbacklerle açıklık getirmelerine artı puan verebilirim.
*Kötü bir dizi değil, şahane bir dizi de değil. Ortalama bir dizi. İzlediğim için pişman değilim ama herkese illa izleyin de diyemem.

Her zaman kullandığım tabirle naif bir çizgisi olsa da zaman zaman esas kız gibi tam da şöyle diyorsunuz:İşte bence tam da bu diziyi biraz gerçeklikten uzaklaştırıp yapmacık yapıyor.

Yasal Uyarı: Buradan sonrası yüksek dozda spolier içerir.


Dediğim gibi dizideki romantik sahnelerin dozu fazla kaçtığı için bana fazla gelen, ama belki de bir çok kimsenin çok sevdiği sahneleri buraya almadım.Esas adam çok naifti ama keşke çok yakışıklı, karizmatik falan da olsaydı. Ve biraz daha genç.Bazı sahneler çok vurucuydu.

Son olarak dizide tek beğendiğim oyuncu esas adamın gençliğini canlandıran GOT7 grubunun üyesi Jr. idi.Sizin dizi ile ilgili düşünceleriniz nasıl?


Facebook Kore Dizileri Sayfamı takip etmek için: https://www.facebook.com/koredizifilmreplikleri1
Blog'umda yazdığım tüm dizi ve filmleri alfabetik olarak sıraladım.
Buradan hepsine ulaşabilirsiniz.