O kişi Kim?

Ayaklarınız yerden kesilecek kadar mutlu olduğunuzda, durup dururken ayağa kalkıp sanki yapacak bir şeyiniz varmış gibi evin içinde dolandığınız da, sonrasında, aslında yapacak bir şeyiniz olmayıp mutluluktan yerinizde oturamadığınızın farkına vardığınız da...

Bulutlara doğru yükselirken, sevinç dalgası içinde gök yüzünde kaybolacakken, eteğimizden tutup bizi aşağıya çekecek biri olmalı hayatımızda.
Hevesimizi kursağımızda bırakmadan, gerçekleri gösterebilecek, temkinli olmamızı sağlayacak biri.Eleştirebilmeli, gerçekleri gösterebilmeli, ama tüm bunları yapmasının sebebi sizi kıskanması olmamalı.

Böyle birini tanıdığınızı düşünüyorsanız, gerçekte o kişiyi tanımıyor olabilirsiniz, dikkat edin.
Zira böyle insanların adedi çok az.

Neyse ki Allah vehbi olarak herkese birer adet bahşetmiş bu kişilerden.
Annelerimiz...
....

En son gene, yine, yeniden dedim ki; Annem demişti. Annelerimize haksızlık ederek onların haklı çıkmasını istemediğimiz durumlarda neden her zaman onlar haklı çıkıyor? 
Ben ne düşünüyorsam, İsveçli Bilim adamları da boşa çalışıyor zaten.

Yorum Gönder

6 Yorumlar

 1. Annelerin haklı çıkması bazen üzsede bizi bu gerçeği hiçbir zaman değiştirmiyor maalesef :(

  YanıtlaSil
 2. Benim öyle ayaklarımı yerden kesecek kadar mutlu bir anım olmadı.Ama olmasını çok isterdim.Eğer öyle bir anım olsaydı beni tutup yere indirecek biri var mı diye düşünüyorum :? bulamıyorum.Çünkü etrafımdaki herkes çok iyimser gerçekleri göremiyorlar.Onları ben indiriyorum genelde yere .Ama bu beni bazen öyle yoruyor ki keşke bende biraz daha rahat olsaydıım her ince ayrıntıyı görmeseydim diyorum .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben küçüçük şeylerden mutlu olanlar kervanındayım. o yüzden belki benim ayaklarımı yerden kesen şeye sen gülersin :)

   Sil
 3. Benim için o kişi benim. Ben kendi kendimin heveslerini kursağında bırakma hususunda bir profesyonelim. Tam bir mantık abidesi olduğumdan hayaller, sevinçler, uçuk kaçık işler hayatımda çok az yer kaplar. Çok az da zaman. Hemen uyanırım uykudan..
  Ha bu arada,
  İsviçreli bilim adamları hususunda çok haklısın :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sana ben lazımım öyleyse :) bende mantık adamı olsam da küçük şeylere tutunup mutlu olmasını da etmesini de bilirim :)

   Sil