Feminizm

Geçenlerde, şuradaki yazımda; erkeğin kaburgasından yaratıldığı için içerlenen ablalara,
üzerine basıp ezip geçtiğimiz topraktan yaratılan erkeklerin ne kadar üzgün olabileceğini tasavvur etmelerini söyleyip teselli etmiştim.
Bunu yazmama sebep olan feminizmin muhafazakar temsilcisi yeşil feministlerin sahibi olduğu Blog'un karşı mahallesine başka bir Blog kuruldu.
Turşu Blog.Turşu Blog'un İslamın özünü anlayan, İslamın yenilik kabul etmeyecek, zaten kendisinin yenileyici bir din olup her zaman ve şeraite uygun olarak indirildiğine inananların yazdığı bir Blog olduğunu düşünüyorum.
En azından yazdıkları yazıların bende -şimdilik- oluşturduğu kanı bu yönde.
Yeşil feministleri hicveden yazıları var.
Mesela bir yazar yazısının bir yerinde diyor ki;

Ben Müslüman, feminist, evli bir kadındım. 
Lakin site henüz ibtidai. Site tasarımına da ona keza biraz daha özen gösterilmeliydi. 
Ara yüz düzenlenir, imla hatasız, sağlam bir altyapıya dayanan güçlü yazılar da eklenirse ilerleyen zamanlarda zevkle okunacak bir site olabileceğini düşünüyorum.

Not:Yeşil feministler diye bahsettigim Blog'un ismini hususen yazmadım.

Yorum Gönder

4 Yorumlar

 1. Güzel bir blogla tanışmama vesile oldun. Teşekkür ettim :))

  YanıtlaSil
 2. Diğer bloguda bulup yazıyı okudum :) İnsanlar çok garip, onca alim ilim sahibi ömrünü bu yola vakfetmiş kimse kesin hükümler vererek konuşmaktan çekinirken bu insanlar yarım yamalak bilgilerle iddialı yazılar yazıyor. Zaten yazılarını haklı bulanlarda ateistler filan. Bir müslümanı bir ateist destekleyip sırtını sıvazlıyorsa oturup düşünmesi gerekmez mi? Hatunların niyetini bilmiyorum ama yaptıkları şey popüler olmaya çalışırken dini kullanmak gibi duruyor.
  Kötü :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hatunlar paralelci ayrıca :D
   onları hep gayrimüslim ya da ataitler destekliyor malum Pentagon falan :D

   Sil