Yeni Takıntım -Kelimelik-

Kelimelerle aram iyidir, severim. Etimolojik olarak da ilgilenirim.
O yüzden fanatik bir Scrabble oynayıcısıyım.Instagram'da Scrabble sevgimi paylaşmıştım ve bana online oynayabileceğimden bahsetmiştiniz.
Sonra ben yoğunluğumdan dolayı oyunu indirmedim.
Çünkü normal akıllı uslu bir oyuncu değilim. Oyunlar bende bağımlılık yapıyor.
Öyle bildiğiniz gibi değil, şurada Hayday oyunu için gece saat ayarlayıp uyandığımdan, sabah namazından sonra bile oynadığımdan bahsetmiştim.
Baktım, takıntım hastalık boyutuna ulaştı, oyunu silerek kendimi azat etmiştim, neyse ki...

Bir kaç hafta önce ise sanırım sarhoş olduğum bir zamanda şuursuzca oyunu indirdim.
Scrabble'ın online versiyonu olan bu oyunun ismi kelimelik, biliyorsunuzdur.Gerçekten hiç vaktim olmadığı için bağımlı olamamıştım.
Şu sıra ise sömestir tatilimi erken başlatmanın rahatlığı ile oyun elimden düşmüyor.
Bazı kurallar değişiklik gösterse de Scrabble kadar eğlenceli. Hatta çok çetin rakiplere denk gelince elimden bırakmak istemiyorum.
Tek sıkıntı oyunu bir oturuşta bitirememek.
Oyunu oynayanlar bilir, hamle yapmak için verilen vakit çok geniş ve esnek.
Bense bir oturuşta bir oyunu bitirmek istiyorum.

Not1: Çetin rakip arıyorum. :) Facebook adresim :https://www.facebook.com/nabrut.veyasam
Nickim : nbrt :)
Not2: Ama yenilirsem güreşe doymayan bir pehlivanım, baştan söyleyim.
Not3: 2. nottan anlaşılacağı üzere yenilmeye çok müsaidim. :)


Yorum Gönder

22 Yorumlar

 1. ben de çok severim bir ara çok fena sarmıştım, sadece tel de değil net üzerinden sitelerde de oynuyordum, çok şükür kurtuldum bu arada bende çok iyi oyuncuyumdur ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bu oyun şahane ama bir kitap kurdunun mutlaka oynması gereken mesela :D

   Sil
 2. :D Benim nişanlım da oynuyor bunu cepten. Kimbilir belki rakip olmuşsunuzdur.
  Ben uzağım. Nette oyun bana göre değil. Evli ve 2 çocuklu ablamda, pc den pek anlamaz hatta pek bile fazla kaçar. Ama şu şeker oyunu var ya, oturduğunda saatlerce oynuyor. :D Baya da ilerlemiş hatta oyunda.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. olabilir :DD umarım yenmişimdir :D yenilmeyi hiç sevmiyorum da :))

   Sil
 3. o zaman "oyunus" sitesinden wordabula oynamalısın..oyunun kuralları tamamen sana ait...oynarsan kullanıcı adım sinord beni bul maç yapalım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben pc'den oynayamıyorum maalesef o sıkıcı geliyor. telefondan oynayamıyor myuyuz bu oyunu :D

   Sil
 4. Hemen indiriyorum ama bir dakika kelimeler Türkçe değil mi?

  YanıtlaSil
 5. Hayday oyunu için durum bende de aynıydı doğrusu :)) sildim ben de oynamayı bırakmak için :)))) benim saatlerce oynadığım, hatta sabaha kadar rüyalarımda bile oynadığım oyun vardı, ismini unuttum şimdi. Ama kurtuluşun yolu silmektedir, çok doğru yapmışsın :D facebookta da kelimelik gibi bir oyun vardı, hatta sanırım ismi de aynıydı ve senin söylediğin kadar esnek zamanı yoktu. Hani aklına gelirse diye söyleyeyim. Ben "Bil ve Feth et" oyununu daha çok sevdim. Özellikle Azeri olduğum halde Türklere karşı, hem de Türkiye ve Türkçeyle ilgili sorularla oyunu ardarda kazanınca daha bir sevdim :D Bir aydan fazla bir oyunu oynadığım çooook nadiren görünür. Silsem bile tekrar zevkle geri dönmek isteyeceğim tek oyun "Bil ve Feth et" oyunudur sanırım :) Facebookta oynanıyor, öneririm. Sırf kendi arkadaşlarımı rahatsız etmeyeyim diye oyun için facebook profili bile açtım ben yani :D (hala da kullanıyorum o profilimi :D )

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. o oyuna da bir bakayım diyeceğim ama iki oyun mübtelalığını kaldıramam diye korkuyoeum :D

   Sil
 6. Oyyyy canım benimmm..Rakibin olamayacağım zira oyun oynamaktan nefret ederim, ama bakarsın bir gün başka bir şeyde rakip olanzi:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hayat bir oyundur diye cevap vermek istedim nedense saçma sapan olacak ama :DD

   Sil
 7. Bu aralar herkesin elinde bu. Oynamayanı dışlıyorlar. Bir aralar çiftlik işi vardı hani. Sanki onu gibi ama daha elit kesimin oynadığından. Zira teyzelerim hala şekerleri bir araya getirme derdinde.
  Genel olarak oyun sevmem ama oynanacaksa bile onlayn olmayanı tercihimdir. Misal sıkrebıl oynamaları daha normal gelir insanların. Ha ben onu da sevmem. Yılbaşında misafirimiz getirdi. Minyatür olanından. Sonuncu oldum. Birinci de olsam değişmezdi hoş. Benimle oyun oynamak da boğar insanı. Bütün enerjiyi çekerim mutsuzluğumla. =D
  Bide bu kelime oyunlarının sıkıntısı biz türkçe öğretmenlerinin bu konuda uzman olması gerektiğinin düşünülmesi. çok dışlanıyorum çok.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. elit kısım mı bilemiyorum tabii ama diğer oyunları nazaran hiç değilse beyin jimlastiği yapıp bir artısı olduğu muhakkak :)

   Sil
 8. Önceleri bunu indirmistim sonra silmistim sen yazınca tekrar indirdim hatta bugün seninle oynadım saat suan 12 yi gectigi icin dün oluyor :) gercekten cok iyisin nabrut :) beni yendin zaten ordan sana bi ayar oldum :) insallah intikamimi alabilirim ama zor gözüküyor:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hhihi :)) rumuzun neydi ki:) ben senden tecrübeliyim o yüzden yenmişimdir :)

   Sil
  2. Simdide senle oynuyorum galiba yenecegim:D rumuzum: gizem0603 :D

   Sil
  3. Rumuzumu degistirdim bu arada :D

   Sil
  4. biliyorum yani farkındayım :)

   Sil
 9. twitterda da bahsettiğim üzere neredeyse 2 senedir belirli aralıklarda bıraksam da (sınav dönemleri) severek oynadığım bir oyun..
  kelimelik yokken yukarıda arkadaşın da bahsettiği Oyunus'ta oynardım ve arkadaşım bu bağımlılığım yüzünden bana doğum günü hediyesi scrabble almıştı..:)
  ama rakibi nerde bulacağım ki oynayayım bu anlamda netten online oynamak çok daha iyi..en azından rakip çeşitliliği var :D
  bağımlılığı şöyle var sürekli oynayınca rakibinde iyi olunca tekrar tekrar oynanıyor ve bi süre sonra sohbet etmeye başlayıp tanışılıyor (hemcinslerle:))
  ve tanıştığın "a bak şu da iyi oynar onla da oyna" diye birilerini tavsiye ettikçe kitle büyüyor :) ve artık oyundan kopamaz hale geliyorsun
  rakipler iyi oluyor "bakalım bu sefer durum ne olacak" diye diye.. :))
  şu an final dönemindeyim 1 hafta sonra hala oyunu silmemiş olursan davet atarım -tabi istersen- oynarız..:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bende scrabble çok severim ama tamda dediğin gibi her an oynanmıyor :D
   sınavlarında başarılar bu arada oynarız tabi :)

   Sil