Bir Daha Yalvarmanız Gerekecek!

Geçen gün bir davetiye aldım, Kuğu Gölü balesine çağrıldım.
''Kuğumuz eksik Nabrut Hanım n'olur gelin'' dediler, kıramadım..

Yok sevgili okuyucu, benden ancak çirkin ördek yavrusu olur, endişelenmeyiniz.Kuğu olduğum yalan tabi,☺ama balesine gittim. Psikolojim bozuk fazla üstüme gelmeyiniz.*
Gitmeden önce babama, ben orada senin gözünü kapatırım kıskanç bir insanım diye vıdı vıdı ettim ama işin sonu hiç de öyle olmadı.
*Psikolojimin neden bozuk olduğuna son kısımlarda değineceğimBaştan şunu söyleyim ki; ben bale sevmem. 
Çocukken her kız gibi bir süre balerin olmak istemişliğimden öte hiç bir ilgim de yok. Zorunlu sebeplerle gittiğim bu gösteride de uyudum.
Salonun kalan kısmı çok mu sevdi sanıyorsunuz?
Herkesin elinde telefon ve fotoğraf çekiyorlar, video çekiyorlar çekiyorlar ama çok çekiyorlar belli yani.☺
Herkesin amacı;
''bak kanka ben Kuğu Gölü Balesi'ne gittim, entelin dibiyim'', duruşu sergilemek.Psikolojim bozuldu çünkü, bu balede baletler tayt giymedi.Hayır canım öyle değil.
Külotlu çorap giymişler.
Aman Allah'ım!!!
Ahh! Daha fazla anlatamayacağım.
☺☺☺
Aslında müstehcen hiç bir kelime kullanmadığım halde, onu giyen kişiden çok, benim utanıyor olmam üzerine tefekkür edip geleceğim.

Yorum Gönder

26 Yorumlar

 1. :) :)
  Aklıma dün akşam izlediğim Paşa gönlüm dizisi geldi. Orada da oğlan çocuğu bale öğreniyor, kız çocuğu futbol oynuyor. :D Tabi aileler bilmiyor. Ve ikisininde adı Nurcan.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hahah tevafuk :D evet kızlarda futbol oynamasın bence oda çok itici :D

   Sil
 2. Hahayy.. görsel hafızam devreye girdi. Yapmicaktın bana bunu Nabrut :D

  YanıtlaSil
 3. :::) ay çok hoşsun e sende entelin dibisin artık:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tabi kiii :) size yazdım anlayın diye bi sen anlamıişsın :DD

   Sil
 4. baleyi bende hiç sevmem özellikle erkeklerin bale yapmasını hiçç sevmem ne kadar sıkılmış olduğunu tahmin ediyorum. Ben resime bakarken utandım canlı olarak görmediğim için kendimi şanlı hissettim :)
  hayırlı cumalar canım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. gerçekten öylesin :)
   geçti ama hayırlı haftalar deyim bende :)

   Sil
 5. Aman Yarabbi. O.o Ne kadar gitmemiş olsam da benim de psikolojimi bozdular. *-* Yazı için teşekkürler! ^^

  YanıtlaSil
 6. bildiğin rezalet!hiç anlamam bu baleden falan ama o kıyafetler gerçekten tiksinç....

  YanıtlaSil
 7. Ayyy baletlere yeni bir kıyafet icad edemediler asırlardır:)) sonra yok efem bale sanatı neden ilerlemeyo tabi ilerlemez sen önce bi don giy

  YanıtlaSil
 8. Bir keman ya da piyano virtüözü olaydı ben sevebilirdim :))
  Bale'yi ben de sevmezdim ama, okuduğum bir kitaptan sonra çok etkilenir oldum :))
  Belki de o karakterle kıyaslıyorumdur :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kitaplar bu konuda çok başarılı.
   bende bir kitaptan sonra amerikan futboluna sempati beslemiştim mesela haha :DD

   Sil
 9. Mizah anlayışına bayılıyorum, gene kocaman gülümsettin yüzümü :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sağolasın.yorumunda bende aynı tebessümü oluşturdu

   Sil
 10. Uzun zamandır sessiz, sakin ve tebessümle bloğunuzu takip ediyorum. Çok eğlenceli buluyorum. Klavyeniz dert görmesin :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim.bu güzel yorumun beni çok mutlu ettiğini söylememe gerek var mı :)

   Sil
 11. çok tatlısın sen ya... sessiz sakin okuyucunuzum :)
  baletin külotlu çorap giymesine ben bile utandım ayol :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok mutlu oldum yorumuna :)
   sağolasın. en büyük utanç kısmı babamla izlemekti sanırım :)

   Sil
 12. Yaa nefret ediyorum bu hareketlerden. Senin alışık olmadığın ve sevemediğin şeyler var.mesela caz, blues birilerine cahil kesim vıdı vıdısı yapan insanlar sen dinliyor musun? Ya evet o sergi benim bu sergi senin geziyor. Ya cazı sevmiyorsun işte caz albümleri çıkıyor 1 tane satamayan albümler var.vee adam biz caz dinliyoruz diyor.caz konserine gittik diyor. Bu da entel görünme çabası. ee git albümünü al o zaman.yok demet'le serdar'inkini alıyorsun ama.yapma işte ben biliyorum yalan söylediğini. Hayır bir de caz seven olsa bir tane caz müziği yapan sanatçı çıkar memleketten.haa var tabii de çok az.kültür illa bale değil kitap olur sinema olur ki tabii bunları herkes sever. Kendi sevdiğini bularak. Onun dışında sen seviyorsan git folklor izle. Ne büyük aptallıktır bunu taşralı olmak olarak görmek.Esas taşralı oralara gidince entel olduğunu zannedenler.yaa bir de şu festival filmleri tatlım bunu hareketli normal bir film çekerek de anlatabilirdun.elalemin ülkesinde böyle film çekmeden de alınıyor yani.bilin bunu. Sen niye bana onun bunun kitabını çağrıştıran film yapiyorsun? Yahu kadın çıkmış 3 saatti korkmayın girin filme akiyor diyor uyudun sen akıp geçer .uyuyorsun uyuyorsun bari bana anlatma.hayır bunu diyen oyuncu.tv'da konuşuyor. Anlamıyor millet söver zıplar üstüne diye de korkuyor. Sanarsin memlekette oyle filmlere giden var? ha şimdi bence bunun kültürle alakası yok. Mesela sen olaya bu kaya olarak bakiyorsan kaya yani ne anlattığını bilsen de kaya belki sana.ya da sen bir şeyin böyle anlatilmasını sevmiyorsun.veya sıkıyor seni.haa bu neymiş diye gitsin insanlar bence imkanları varsa sonuçta bir sanat çeşidi. Bir kültür. Bilmek tecrübe etmek lazim lakin sevmek zorunda değilsiniz kimse korkmasın. Bu paradan da bağımsız bir konu sonradan gorme olmasan dahi tüm bunlarla ilgilenmek zorunda değilsin. Yani iyi yetistiysen dahi bu sevmeni gerektirmez. Belki bilmelisin konusunu en iyilerini felan o da genel kültür.tüm bunlari seven biri olarak yazdım anlatabiliyor muyum? Haa öyle herkes gibi de her yaptığımı etiket etmiyorum. Hatta gezme dışında fotoğraf bile paylaşmiyorum.hatta onlar da öyle ciddi anlamda çekim yaptıklarım değil ki o kültürlü millet onunla ilgilenmiyor beni görecekler ya da kim varsa gitmedigimiz yerleri kitaplardan fotoğraflarına bakacak insanlar mıyız? Soruyorum sana.o gün kuzenim bir şey paylaşmış face'de demiş ki (kuzenimde de ortam popülerlik eğlence bunda)biz aman kimsenin canı çekmesin diye yediğimizi gizlerdik ne ara böyle olduk da yediğimiz her şeyi paylaşıyoruz? Herkes gösteriş meraklısı bu aralar. Anlatabildim mi? Sana yazmayı seviyorum internette sözlük dışında aklı çalışan kimse yok.yazmanın başka bir keyfi var yoksa sohbet etmeye bayilirim çok da sohbet ederim ama yazmak da daha farklı işte. -Merve-

  YanıtlaSil
 13. bizim kafamıza avrupailik diye bir şey soktular. Onların yaptığı herşeyi şahane saydılar.Bizi adetlerimize yabancılaştırıp küçümsettiler.
  şimdi şimdi biz gibi gençlik bu olayın farkında olsa da hala baleydi operaydı bunlara gitmeyi statü sayan bir kesim var.
  Ve o kesim aslında dediğin gibi taşralı olduğu için ben bu halimi nasıl gizlerim diye oralara gidip entel duruşu sergilemekte.
  dediklerini anlıyorum sonuna kadar da katılıyorum.
  İnşallah biz kendi kültürü ile övünen başka kültürlere öykünmeyen bir nesil yetiştirirz.
  Bende seninle yazışmayı seviyorum.
  zevkle de okudum.

  YanıtlaSil