CARTE DOR CREME CARAMEL


Ben bilinçsiz bir tüketiciyim.

Tamam çok da haksızlık etmeyim kendime, zaman zaman bilinçsizim biraz saflık da var serde.


Marketlerde ki büyük indirim olay, bizden ucuzu yok, karşılaştırın görün tarzı ürünleri gördüğümde hiç ihtiyaç yokken alabilme potansiyeline sahibim.


En son ki hadisem CREMe CARAMEL...

6 lira küsür kuruşa satılan bu ürün KİPA'da 3 lira küsür kuruşa inmiş, aldım tabi bu büyük indirimi kaçırmak işime gelir mi?

Sonra eve gelince düşündüm ben bu tatlıyı kendim de yapabiliyorum ve öyle ahım şahım bir tatlıda değil yani, hani olsa da olur olmasa da aranmaz cinsinden...


Eee ben niye aldım bunu? Hımmm çok ucuza ama %50 indirimden söz ediyoruz. :)


İşte bazen bu aldatmalara kanıyorum bende sizin gibi büyük ihtimal. :)


Ama sonu 9999 ile biten fiyatlara kanmıyorum hiç değilse. Elhamdülillah yani:)NOT:BU CREM CARAMEL NASIL OLDU ? DİYE MERAK EDEN OLURSA,


Dr.otkerinkinden bir farkı olduğunu söyleyemem. Öylesine sıradan, Carte dor olmasının ekstra bir tadı falan yok. İçinden 2 paket çıkıyor. Paket 5'er kişilikten 10 kişilik olduğunu savunuyor ki ben 4 tabağa döktüm kuş maması kadar oldu. :)


Burada olay şurada bahsettiğim gibi tamamen aldatmaca.Peki sizin en son büyük olay, kaçırılmaz indirimlerden aldığınız absürt şey ne?

Yorum Gönder

8 Yorumlar

 1. hiç giyemediğim yüksek topuklu ayakkabılardan mı bahsedeyim,dantel diye heveslenip aldığım,pişiren ceketten mi,ya da üşendiğim yüz maskesinden mi?
  açma yaramı kapat hadi.

  YanıtlaSil
 2. sırf indirimde diye pek bir şey almıyorum ama denemek için alıpta kenarda beklettiğim bir sürü şey var :) birde geçen gün markafoni den bir biblo istedim resimde devasa bir şey görünüyordu :D bir geldi minicik bir şey onca parayı verdiğime pişman oldumm :) ama hediye edicektim zaten değer o yüzden :)) bu alışveriş siteleri insanı lüzumsuz israfa yöneltiyor vallahi

  YanıtlaSil
 3. işte böyle tüketim toplumu oluyoruz, hep %50 lerin yüzünden :P artık ihtiyacım olmayan şeylerle ilgili indirimlere bakmıyorum, çünkü bakınca aa çok ucuzlamış diyerek ihtiyacım olmadığı halde alabiliyorum :))

  YanıtlaSil
 4. :) Bugün aldım.. Evde peynir çeşitleri varken sırf indirim de diye peynir aldım :D Ben de bu tuzağa düşenlerdenim..

  YanıtlaSil
 5. @neval kapattım :)ama yanlız olmadığımı bilmek öyle güzel ki :)

  @la o daha sinir bir durum aldatılmanın daniskası :(

  @hayalhanem bakmamak mümkün değil ki mesela kasanın yanına koyuyorlar beklerken elin gidiyor istr istemez:(

  @asahhara yanlız olmadığımı bilmek beni mutlu ediyor :)))

  YanıtlaSil
 6. indirim diye alıp kasadan bir sürü para öderim, ee ne anladım ben bu işten diye çıkarım,
  %50 görüp alıyoruz, bir gün azrailde beni %50 olarak görüp almaz umarım (vaktinden önce yani) hehehe

  YanıtlaSil
 7. Evet gercektende tüketiciye geciriyorlar... Bende mesela hic geregi yokken bir seyler aliyorum. evde duruyor duruyor duruyor atiyorum yada yapinca begenmiyorum cöpe gidiyor... o kadar gereksiz seyler aliyoruzki bilincsiz. aslinda hic geregi yokken...

  YanıtlaSil