Korona Tipi Düğüne Gittim

Geçen hafta Cumartesi günü Eşim Bey'in amcasının oğlu evlendi. Korona dolayısıyla ertelenen düğünler neticesinde 1 yılın sonunda ilk defa çift olarak katıldığımız bir düğün oldu.

Ay ne romantik. :P

Korona düğünlerine ilk defa katıldım ve korona düğün fikirleri hakkında bilgi sahibi oldum. Çaresizlik ve illaki düğün yapalım istediği insana neler yaptırıyormuş öğrendim.

 • Düğün 7:30'da başladı. Kapalı bir mekandı. 

Hani zaten 5-6 yıldır sevgiliymişsiniz, keşke biraz daha bekleseymişsiniz, ya da bari daha önce havaların sıcak olduğu mevsimde yapıp açık alan tercih etseymişsiniz de bu kadar insanı riske atmasaydınız diye düşünmeden edemiyor insan.

 • Davetli sayısı oldukça az tutulmaya çalışılmıştı.
Ya da şöyle söyleyim sadece altın getirmesi yüksek ihtimal olanlar çağırılmıştı.

 • Öpüşme koklaşma olmadı, bu noktada beni şaşırttılar. 
Korona gelinleri çok şanslı değil mi? Yakın zamanda evlenenler daha iyi bilir, bu tesettürlü gelin başları yapılırken kafanıza kumaşı doluyorlar da doluyorlar, açılmasın diye de başınızı zımbalayıp duruyorlar... Kafanızı zaten kıpırdatamıyorsunuz, sonra geliyor bir teyze duvağınızı çekiştirerek sizi öpmeye kalkıyor ve gelin mevta, el-fatiha durumu oluyor. Yazık günah ya, gelinleri öpmeyin. Haha!

 • Herkes maskesini takıyordu.
Hatta İstanbul'dan gelen davetliler iki maskeyi üst üste takmıştı. İstanbul'da vakanın en yoğun olduğu dönemde gelmeseler daha mı iyi olurdu, takdiri size bırakıyorum.

 • Her masada dezenfektan vardı. 
Kimseye dokunmadığımız halde can sıkıntısından elimizi dezenfekte edip durduk.

Korona düğünü olduğu için bir buçuk saat içinde şunlar yapıldı;

 • Resmi nikah,
 • Damat ile Gelinin ilk dansı,
 • Hep beraber şıkıdım oynama,
 • Düğün pastası kesimi,
 • Takı töreni,
 • Gelin kınası,
 • Gelin ağlaması,
 • Organizasyon kızlarının gösterisi,
 • Fotoğraf çekimi.

Evet, 1,5 saat içerisinde hepsi yapıldı. Hani skeçlerde bir konu işlenirken sadede gelmek için bazı detayları hızlıca geçerler, oyuncu beş saniye yatar kalkar, güneş doğar, sabah olmuş olur ya, işte öyle bir düğündü.

Bunların hepsi yapıldı, yapılabildi, bence düğün yemeği de aradan hızlıca çıkabilirdi. Neyse...

Hadi hepsini anladım, 1,5 saat içinde kına gecesi ne alakaydı, gitti gelin bir de o arada kaftan giydi geldi... Bir kez daha bazı kızların evlenme azmine ve aman içinde kalmasıncılık eylemine şapka çıkardım.

Yazıma son verirken şu gereksiz detayı da eklemek istiyorum;
Kocam Beyin neredeyse tüm akrabalarını kendi düğünümden sonra ilk defa gördüm. İnsan kendi düğününde pek anlayamıyor, etrafının farkına varamıyor ama bu sefer fark ettim ki ailesindeki en yakışıklıyı ben almışım. Hahah :D 

Neyse tamam, bu sefer gerçekten yazıya son veriyorum.

Yorum Gönder

13 Yorumlar

 1. Hahaha! Korona tipi düğün başlığına bir güldüm. Düğünün hızını anlatmanda ayrı eğlendim. En yakışıklı kısmına gelince sanırım kendimi saldım iyiden iyiye, hahaha.

  YanıtlaSil
 2. yaaaaaaaaa yemin ediyorum evlere şenlik bir gelin almış eşiniz bey. Aboooooowww nası bi eleştri nası laf kondurmalar ama güldüm cidden özellikle şu paragraftan sonrasında full düğüne gelmiş teyzeler ve eleştirileri formatındaki programı hatırlattın bana eheh ....
  "Hani zaten 5-6 yıldır sevgiliymişsiniz, keşke biraz daha bekleseymişsiniz .... ;
  Öpüşme koklaşma olmadı, bu noktada beni şaşırttılar ;
  sadece altın getirmesi yüksek ihtimal olanlar :DD
  bazı kızların evlenme azmine ve aman içinde kalmasıncılık eylemine..."
  Bana kafanın içindekinden versinler çincaaaaaaa :DD

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maksadım gülelim eğlenelim idi, hasıl olmuş sevindim.
   Hahah :D Sevgiler

   Sil
 3. Ay okurken kendi bulunduğum düğünleri hatırladım ve içim daraldı hahah
  Kuzenlerim hep dalga geçiyor sade bir şey istediğim için "Şimdi senin için evlenmenin tam zamanı" diye böyle şatafatlı yapanları anlamaya çalışıyorum ama yok yani ne gerek var sadeliğin suyu mu çıktı.
  Ben mesela nikahtan önce bir Kuran'ı Kerim tilaveti sonra nikah sonra takı töreni ve bitti bir gün bile sürmeyen bir seromoni böyle söyleyince de" Dul kadın mısın sen" diyorlar. :D
  Kendi düğününe bile karar veremiyorsun hemşire ay içimi döktüm sana da iki dk arasında bir de tamamen siyah mı giyindin yoksa üstün renkli miydi?
  D.s.k

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle! Ben de düğün yapmamayı, kabul ettiremedim. Bazı kızlar bu zulümü tadıyor işte. Bence de evlenmek için en iyi zaman ama bizim gibi düşünenler için.
   Wlbise siyahtı. Üstümde fuşya bir eşarp vardı. Dengeledim sanırım :)

   Sil
  2. Eminim fuşya çok yakışmıştır sana ❤️

   Neyse Rabbim mutlu mesut etsin tüm çiftleri :)
   D.s.k

   Sil
  3. Canımsın ^^
   Dskcığım senin instagram hesabını ben biliyor muyum?

   Sil
  4. Evet takipleşiyoruz haticee_arslann instagram hesabım ☺️

   Sil
 4. şartları fazlasıyla zorlamışlar. 1.50 saatte bunların hepsi yapıldı ise emeğe saygı duyarım :) arkadaşlara mutluluklar diliyorum. Rabbim senin de dahil olmak üzere her gününüzü ilk günkü gibi özel ve mutlu eylesin. bu arada kendimi de kutluyorum :) anonim den sıyrılıp , isim sahibi oldum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok iyi oldu ^^
   Valla tebrik edilesi haklısın :)
   Allah razı olsun amin. En kısa zamanda amiin. Biliyorsun devamını

   Sil
 5. O takılan altınlar geri gelmeli :)

  YanıtlaSil