Deserving of the Name Konu Yorum ve ReplikleriDeserving of the Name Konusu

Jeason döneminde yaşayan üstün yetenekli bir akapuntur doktoru olan Heo Im (Kim Nam Gil) Kralı tedavi etmek üzere saraya gider ama bir şekilde hain ilan edilerek kaçarken kendini gelecekte bulur. 

Choi Yeon-Kyung (Kim A-Joong)ise günümüzde yetenekli bir doktordur ve dedesi de akapuntur ile tedaviler yapan bir doktordur.

İkilinin yollarını kader birleştirecektir.

Deserving of the name Yorum;
 • Kim Nam Gil efsane bir oyuncuymuş. İlk defa izledim ve çok iyi bir oyunculuk sergilediğini belirtmem gerek.
 • Kim A Joong ise benim yıllar evvel izlediğim ilk Kore filmlerinden biri olan 200 Pounds Beauty'nin çok sevdiğim sesi ve oyuncusudur.
 • Signal'den sonra bu sene Time travel konusu Kore dizilerinde büyük patlama yaptı. Bu dizide de time travel var ama bunun yazarı da Signal'in yazarı olan Kim Eun-Hee.
 • Dizinin yönetmeni de yine benim çok sevdiğim My Secret Hotel'in de yönetmeni olan Hong Jong-Chan.
 • Ve konu time travel ama klasik time travel olayını bir tık öteye taşımışlar, başka dizilerde görmediğim bir güzellik eklemişlerdi. -Spoiler olacağı için daha açık belirtemiyorum-
 • Deserving of the name için şunu söyleyebilirim ki; Kim Nam Gil ve Kim A Joong dizisinin senaryosunu almış, başka yere taşımışlar. 
 • Belki senaryo efsane olup akmıyor ama onlar aksın diye tüm çabayı veriyorlardı. 
 • Objektif bakarsak ortalama bir dizi diye niteleyebilirim. Ama Kim Nam Gil yüzünden benim için güzel bir diziydi. Ortalamadan bir tık daha yüksek bir yer edindi. 
Not: Dizi hakkındaki izlemeyenlere fikir vermesi açısından anketi cevaplarsanız çok sevinirim. Eğer mobilden giriyorsanız anket en aşağıda, masaüstünden giriyorsanız sağ tarafta olacaktır..

Edit: Anket Sonuçlandı.


Yasal Uyarı: Buradan sonrası yüksek dozda spoiler içerir.
Kim Nam Gil'in şahsının olmasa da oyunculuğunun hayranı oldum. Hele bu dizide sevimlilik abidesiydi.

Mesela böyle;


ya da böyle;


İkilinin ilişkisi dozunda, naif ve hoştu.

Hoe Im'in kızın nabzına bakıp bize bilgi verilmediği yerde sonradan öğrendiklerimiz güzeldi;


Birbirlerini telefona sakızım diye kaydetmelerinden öte Kim Nam Gil'in mimikleri efsaneydi.


Heo Im Jeason'a dönmek zorunda kaldığında yaşanılan ayrılık sahneleri epey hüzünlüydü.
Vedaları ve tekrar edeceğim ama Kim Nam Gil'in burada sergilediği oyunculuk unutulmazdı.


Kızımız önceleri taş gibi duruyordu ama o da geçmişe yaptığı seyahatlerden birinde Heo Im'in kölenin öldürülmemesi için yalvardığı sahneye şahit olmasıyla Heo Im onun gözünde bambaşka biri oldu.


Deserving of the Name hakkında diğer söyleyeceklerim; • Dizinin ilk bölümlerinde Heo Im'in yeni dünyaya uyum sağlama süreci çok eğlenceliydi.
 • Time Travel senaryoları için de geleceğe gelen kişinin bir diğer kişi ile geçmişe gitmiş olması bu diziyi diğerlerinden ayrı bir noktaya götürdü.
 • Kalp hastası olan kızın hikayesini çok sevdim. Özellikle geçmişteki hasta kızın reankernesi olması, Doktorun elini kalbine koyup iyileştirdiğin kalbimi duyabiliyor musun, demesi ve en sonunda ölmesi çok güzel detaylardı.
 • Hoe Im'in sakladığı hazinesinin ardından bir hikaye çıkacak diye bekledim ama olmadı.
 • Dizinin sonunu da çok beğendim. Havada kaldı sayılmaz, mutlu son sayılır hele yanında Jeason dönemindeki yardımcısını da getirmesi efsaneydi.
 • Japon işgali esnasında Kore vatandaşlığına geçen Sayaga'nın hikayesi güzel bir detaydı.

Şu romantizm;


aklıma direk Queen's In-hyuns Man dizisini getirdi.


Bu replik de bir nevi bir klişe oldu.

*1*


*2*


*3*


Son olarak sevdiğim iki repliği ekliyorum.

*1*


*2*


Ve sözü size bırakıyorum. Dizi hakkında siz ne düşünüyorsunuz?Not: Dizi hakkındaki izlemeyenlere fikir vermesi açısından anketi cevaplarsanız çok sevinirim. Eğer mobilden giriyorsanız anket en aşağıda, masaüstünden giriyorsanız sağ tarafta olacaktır..

Yorum Gönder

15 Yorumlar

 1. ben bu adamı shark da izlemiştim. orda da bayaa iyiydi ama sevimli sıfatıyla uzaktan yakından alakası yoktu hihihhi
  time travel en sevdiğim konulardan birisi olduğundan uzun süreli dizi perhizimi bununla bozacağım sanırım ^^

  YanıtlaSil
 2. Kim Nam Gil'i Shark da izlemiştim ve o andan itibaren hem oyunculuğuna,jest ve mimiklerine bayıldım yakışıklı olması beni alıp götürdü.Kim Nam Gil Fans together :)

  YanıtlaSil
 3. Heo im in mimikleri,tatliş tatliş kıkırdamasına, hikayedeki küçük tatlı anlara bayıldım. Bu yaz ki en şeker dizimdi. Diziyi çok güzel anlatmışsın ekstra bir seyler yazamıyor insan ;) :)

  YanıtlaSil
 4. Ben diziyi izledim de yardimcisini getirdigini goremedim? baska bir bolum mu vardi ki ya da extra? alla alla , ilginc

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Son bölümü son saniyesine kadar izlemen lazımdı. Sürpriz oradaydı

   Sil
 5. 12.bölümde falan bıraktım sanırım. Evet izlerken hoş ama sonuna hevesim yetmedi 😔

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O bölümlerde biraz düştü ya da sıktı sanırım. Ama güzel bir son oldu

   Sil
 6. efsane bir diziydi bence :) çok samimi işlenmişti. Bende o hazinenin bir hikayesi vardır diye düşünmüştüm fakat çıkmamış belli ki :) son bolümlerini izlemedim.

  YanıtlaSil
 7. Çok güzel.Zaten Kim Nam Gil en sevdigim oyuncu. Bu dizide hiç beklemedigim sekilde cok komikti.Hep intikam adami olarak taniyip sevmistim ama bu dizi komedinin de altindan kalktigini gosterdi.Kizi pek begenemedim baska bir oyuncu daha guzel olabilirdi.Gene bir dizi yapsa da izlesek Kim Nam Gil 😂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle yeni bir dizisi olursa ben de severek izlerim

   Sil
 8. Çok güzel yorumlamışsın kim nam gil böyle bir dizinin de altından kalkabileceğini gösterdi baştan, sona sıkmadı beni ama üzüldüğüm tek olay yardımcısı ile jae ha yı görmekti. 1 dakikalık yer vermişlerdi..

  YanıtlaSil