Kutlamalar Başlasın Madem

Sınıfta kompozisyonu ilk okuyan, Nabrut okusun önce diye ısrar edilen biriydim.

Hatta yıllar sonra ortaokuldan bir arkadaşımı gördüğümde, yazdığım bir yazıdan kısımlar anlatıp beni o yazıyla hatırladığını, ne çok güldüğünü söylemişti. Sınıfı güldürecek bir şeyler yazmayı severdim, gülme seslerinden dolayı çoğu defa yazımı okumayı kesmek zorunda kaldığımı hatırlıyorum.

Hocalarım her zaman yarışmalara yazı göndermem gerektiğini söyleyip beni teşvik etmeye çalıştılar. Ama hiç bir zaman yazdıklarımı bir yarışmaya katılmaya, insan içine çıkmaya değer görmedim. Ben insanları eğlendirmek için yazıyor, bu sırada kendim de çok eğleniyordum.

Sonrasında tüm öğrenim telaşemi atlatıp evime döndüğümde bir blog furyası başlamıştı. Moda blogları, makyaj blogları, yemek blogları, dizi film blogları, ne aldığını gösteren bloglar (!) ve kişisel bloglar. 

Blog açmaya nasıl karar verdim tam olarak hatırlayamıyorum bile. O zaman da şimdiki gibi en az okunanlar kişisel bloglardı. Bende kişisel bir blog açacaktım ama ne yazsam okunurdu, bir ajandaya denemeler yazmak ile blog yazmak aynı şey miydi, bilmiyordum.

Özellikle çok düzenli yazmaya çalıştığım son iki yılda benim için çok ciddi rakamlara ulaşan bir okur kitlesine sahip oldum. Hayal bile edemezdim, kendimi hala okunmaya değer bulmuyorum, eğitimlerime rağmen yeterli bir edebi arka planım olduğunu da zannetmiyorum. Herhalde kıymet verip beni okuyan insanlar da benim gibi kendine kıymet ve değer vermeyi unutan güzel insanlardan oluşuyor ve bu bizim en büyük ortak noktamız.


Blogger olmamın 6. yıl dönümündeyim. 

Bu süre zarfında beni yazmaktan,  blog tutmaktan soğutan şeyler oldu mu?
Evet, ufak tefek şeyler.

Mesela mütemadiyen Le min Ho'ya koca burunlu dediğim için ölüm tehdidi alıyorum.
Kim Hyung Joon'a estetikli dediğim için kafayı bulmuş olmakla suçlanıyorum.
Evde kalmış kız yazılarım ciddiye alınıp teselli etmeye kalkanlar da oluyor kimi zaman.
Üzülme, en ummadığın anda kısmetin ayağına gelir gibi eminim çok halisane niyetle yazılmış ama benim çok güldüğüm yorumlar alıyorum.
Yine yazdığım Hacıfışfış Masalları'ndaki esprilerim ciddiye alınıp zengin kızı olmakla suçlanıyorum. 
Zengin kızı olmak suç sanki :P :S

Bir yazım vardı ya hani, erkekleri alışverişe sürüklemeyin, yazıktır diye. Bu yazıma;
sevgilim ya da kocam olmadığı için sevgilisi ya da kocasıyla alışverişe çıkanları kıskandığımı iddia eden bir yorum almıştım mesela.
Sevgilim olmadığına nasıl emin olabiliyor acaba diye epey düşünmüş, beni, sevgilim olmadığını bilecek kadar iyi takip ediyor ama bana bu yorumu reva görecek kadar da bana haset ediyor diye bir sonuca varmıştım.

Mesleğim hakkında bilgi vermediğim için kendini beğenmiş ukala bir pislik olduğumu söyleyenler de oldu.
Eğitimimden utandığım için –sanırım bunu biraz da beni gaza getirmek için, hayır bak ben ne üniversiteler okudum ne masterlar yaptım diye bir çıkış yapmamı bekleyerek- gizlediğimi söyleyenlerin yorumlarını okurken kendime, bu insanlarla neden muhatap oluyorum ki, kapat blogunu dediğim anlar yaşadım.


Anlar diyorum çünkü adsız olarak, kayıp bir şahsiyetle insanlara sallayan kişileri ciddiye almamayı öğrendim.

Tüm bunlar bir yana;bu süre zarfında sizlerden sayısız, şahane iltifatlar aldım. İltifatlara ömrümce bağışıklık kazanamayacağım sanırım. Çünkü her seferinde mahcup oluyorum, hatta bazen yüzüm bile kızarıyor.

Çok teşekkür ederim.

Yorumlarınızla bana yazma iştiyakı ve heyecanı verdiniz.
Hani o güzel yorumlarınızda bana her gün bloguma girdiğinizi, yeni yazıp yazmadığımı kontrol ettiğinizi söylüyorsunuz ya; benimde her sabah ilk işim; yeni yazı yazmış olayım ya da olmayayım, cevaplayabilecek zamanım olsun ya da olmasın, acaba yorum geldi mi, ne yazdılar, yazıma nasıl bir tepki verdiler diye bloguma bakmak oluyor.

Çok teşekkür ederim.

Bu geçen süre zarfında yazdıkça kendimi buldum, yazdıkça daha çok yazmak istedim ve kendime ait bir tarz oluşturdum. Hepsi sizin sayenizde oldu.

Çok teşekkür ederim.

Blogum sayesinde kendime benzeyen, aynı şeyi düşündüğüm bir çok şahane insanla tanıştım. Bazen görüş açımı değiştiren hatta benim yazdığım yazıdan çok daha değerli yorumlarınızla bana bir çok şey kattınız.

Teşekkür ederim.


Bir dergi ya da gazeteden iyi bir teklif alana kadar siz yorum bırakmaya devam ettikçe ben de yazmaya devam edeceğim.

O zaman 6. yıl dönümüm kutlu olsun. Kutlamalar başlasın! ^_^

Bana ulaşabileceğiniz diğer sosyal medya hesaplarım

Yorum Gönder

69 Yorumlar

 1. nice 6 yıllara o halde canım :) sen hep yaz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gene ilk yorumu ile beni tebessüm ettiren uzun zamandır yorum bırakmadığı için acaba beni aldatıyor mu diye düşündüğüm güzel insan. sağolasın

   Sil
  2. sabah işe gelir gelmez ilk işim bloggera bakmak oluyor ondandır ilk yorumun benden gelmesi :D seni hiç aldatır mıyım ben aşkığğmmm :) okuyup kapatıyorum çoğu yerde yorum bırakmadan şef geliyor da '' N'apıyosun Kerime? bırak nette dolaşmayı yaz şunları'' diyo gıcık gıcık kapatıyorum bende yorum yazamadan :)

   Sil
 2. 6 koca yil waaooo 💪 gerçekten benim yapamayacagim bir şeyi yapiyorsun bendeki en büyük sorun bişey de sebat edememek :-( sadece bunun için bile alkışı hak ediyorsun bence 👍 nice 6. yillara iyiki tanidim seni iyiki varsi iyi ki yazmaya devam ediyorsun💓 inşallah gün gelir iyi bir dergide yazdığını da görürüz;))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. geçen gün de konuştuk ya seninle ne zaman yolumuzun keşistiğini bile unuttuk...
   aynı hislerle çok teşekkür ederim.
   Son cümlene de amin derim. kim bilir. kader kısmet...

   Sil
 3. Paylaşımların daim olsun neredeyse aynı zamanda blog açmışık:) Benimki de Aralıkta 6'ya girecek teyzesi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bu blogumu açtığımda aynı zamanlarda yorumlaştığımızı yeni birere blogger olduğumuzu hatırlıyorum. eskilerden kimse kalmamış ^^

   Sil
  2. Yes bi canısı, hatırlamana da sevindim

   Sil
 4. Kutlu olsun daha da uzun ömürlü olsun sevgili Nabrut..ben uzun zamandır okuyorum seni keyif de alıyorum açıkçası ..Kore dizileri hakkında yayınları özeni okuyorum bi tek o da ilgi alanım olmadığı için ama sen yazmışsın diye onlara da göz atıyorum ..Blog dünyası güzel blog havası solumak da öyle ..olumsuz yorumlara gelince evet zaman zaman yazanlar oluyor fazla ileri gidenleri de mevcut ancak bi tarafa olumsuz yorumları koysan diğer tarafa da olumlu ve guzellerini koysan guzellerin sayısı baskın gelir ve devam etmeye sebep doğar ..nice nice yıllara dilerim ..sen blog aleminin güzel bir rengisin ve bu renk sana çok yakışıyor ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sende eskilerdensin. böyle eski bir dost gibi hissediyorum senin yorumlarını okurken...
   çok teşekkür ederim yazdığın güzel şeyler için... ne desem bilemedim mahcup oldum...
   güzel gönlüne sağlık...

   Sil
 5. İlk hangı yazına yorum yaptıgımı hatırlamıyorum bile devamlı okuyup yorum yazdıgım tek blogsun . uzakta hıc gormedıgım yası benden kucuk ama kalbı bana cok yakın bır arkadaş olarak goruyorum seni . Nice senelere, blogun var oldugu muddetce bızde burada okumaya devam edecegız. İlerde bır kıtap falan yazıp imza gunu yaparsan tanısırız insallah;))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. canımsın. Kitap yazma fikri şahane olsa da o zamana kadar beklemeyiz inşallah. tanışma yerimiz de kitap evi değil senin ya da benim evim olur umarım...

   Sil
 6. kutlu mutlum olsun canım nabrut ):

  YanıtlaSil
 7. Biz hep gülümseyerek okuduk yazılarını. Hem sadece bizi gülümseticek yazılar yazmadın benim gibi birçok kişide senin cesaretlendirmelerin sayesin birer blog sahibi oldu. Bloğumuz okunmasada, incitici yorumlarda gelse özgürce yazabilmek çok harika bir duygu imiş senin sayende bunu öğrenmiş olduk, teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. böyle bir şeye vesile olabildiysem ne mutlu bana. aramıza hoş geldin iyiki geldin...

   Sil
 8. Yazmayı hiç bırakma nabrutcuğum, seni okumaktan benim gibi keyif alan birçok kişi olduğuna eminim:) Nice nice senelere..
  Şükran

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. beraber büyüdük sanırım.. çok eskiden beri buradasın sanki seni çok iyi tanıyor gibiyim... çok teşekkür ederim. hep beraber sağlıkla inşallah...

   Sil
 9. Nabrut 6.yılını tebrik ederim, tüm kalbimle kutluyorum:D iyi ki açmışsın bu blogu çünkü bence de insanları eğlendirmek güzel bir şey... Okulda kompozisyon yazdığını söylemişsin bend küçükken yazardım hatta zeplinle arkadaşlarımı uzaya gönderdiğim bir hikayem bile vardı millet gülmekten yarılmıştı, çocukluk işte...sana kötü yorum yazanlara aldırma ya bence sevenlerin daha fazla:) hem atalarımız boşuna dememiş meyve veren ağacı taşlarlar diye. Bence en önemlisi insanın sevdiği şeyi yapması çünkü o zaman insan hem kendisi mutlu oluyor hem de çevresindekileri mutlu ediyor ki sende bunu başarıyorsun bence. Güzel bir yerlerden yazman için teklif alacağına da eminim ayrıca...Hem olmadı kitap yazarsın biz de imzalatmaya geliriz olmaz mı:)) bu arada önceki yorumuma cevabını gördüm teşekkür ederim 24 yaşındayım aramızda çok fark yok yani:)ve son olarak le min ho o tiple hakkaten nasıl bu kadar ünlü ya bu durum kalbimde bir yaradır yani:D ve en son olarak tekrardan 6.yılını kutlarım daha ünlü olduğunda bile bloğunu unutmaman dileğiyle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yorumunu okurken tebessüm ettim. çok teşekkür ederim..
   olmaz olur mu tabi güzel hayaller bunlar nasip kısmet...
   le min ho konusu açma hiç çünkü ölüm tehdidi alabiliriz :D

   Sil
 10. Bloğunu sürekli acaba yeni bir şey var mı diye kontrol edenlerden biri de benim �� neredeyse hiç yorum yazmasam da bloğunu takip etmeye başladığımdan beri yazdığın her şeyi okudum sanırım..en başta sadece dizi tavsiyesi ararken bulmuştum bloğunu ve o yazıları okuyordum sadece ama sonra diğer yazılarının da çok eğlenceli (hatta daha eğlenceli) ve içi dolu şeyler olduğunu farkettim �� 6. yılın kutlu olsun ������ umarım önümüzdeki yıllarda da dergilerde falan yazsan da bizim için bu blogta yazmaya devam edersin ✨����

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. artık daha çok yorum yazarsın diye bekliyorum çünkü yorumlarınızda bende aynı heyecanı uyandırdığını söyledim^^
   diziler yollarımızın keşismesine vesile olduğu ve diğer yazılarımı daha çok sevdiğini duyduğuma nasıl sevindim anlartamam.
   umarım dergilerden teklif alırım da blog yazmak kolay :)

   Sil
 11. O zaman bir dergi ya da gazeteden teklif almamanı mı istesek bilemedim ki şimdi :)) 6. yılın hayırlı olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ahh... öyle demeyelim ama :) o zaman beni dergi ya da gazateden okumaya devam edersiniz olmaz mı^^
   çok teşekkür ederim. iyi ki varsın... o bakış açısı değiştiren yorumlar paragrafını üzerine alın mutlaka....

   Sil
 12. nabrut hanım takılmayın bu tür şeylere, sizi severek takip ediyorum, yazılarınız benim gibi insanlara ilham veriyor. Bizi bu enerjik ve hayat dolu yazılardan mahrum bırakmayın. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederim yorumunuz beni çok mutlu etti.

   Sil
 13. 6 yıl... Ne kadarda güzel :) Seni, senin blogunu keşfedeli 2-3 oldu. İlk başlarda sadece kore dizileri araştırmak için girerdim bloğuna sonra yavaş yavaş diğer yazılarını da okumaya başladım. Zaten birkaç yazını okuyunca yazılarındaki o samimiyet içtenlik hemen içine çekti beni. Seni daha çok tanımak istedim diğer sosyal medya hesaplarına filan baktım ve seni sevmeye başladım. Senin sayende artık Ankaraya ilgim başladı. Seni ablam gibi seviyorum bigün karşılaşsak hiç yabancılık çekmem. Birgün seninle karşılaşmayı çook isterim :) İyiki blog yazmaya başlamışsın.,iyiki bırakmamışsın bloğu. Sen çok iyi yerlere geleceksin eminim bundan :D (ayrıca hergün bende bakıyorum yeni yazı gelmişmi diye. Yazi yazma sebeplerine beni de eklersen çok mutlu olurum) Nice 6 senelere daha...!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. benim yaşı küçük aklı çok büyük olgun kardeşim, arkadaşım...
   iyiki yollarımız kesişmiş. senin yorumun olmayınca bir eksiklik hissediyorum. Ankaraya Kıbrısa yolun düşerse ablanı unutma. her daim başım üzerinde yerin var...

   Sil
 14. Nabrutçuğum her bilgisayarı açtığımda Nabrut bugün ne yazmış acaba deyip bakmaktan kendimi alamıyorum. Yorum gönderdiğimde ise cevap verdin mi diye sık sık mail kutumu kontrol ettiğim doğrudur :) Çok sevdim seni keşke daha önce tanısaydım. Gönlünde olan her şeyin gerçekleşmesi dileğiyle. 6. yılın kutlu olsun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim.
   aynı şey dediğim gibi benim içinde geçerli. Yorumlarınıza ayrı ayrı ayrı heyecanlanıyorum.
   O güzel yorumlarını görmek ise beni her zaman mutlu ediyor. Hatta uzun yorumların olunca böyle seninle bir yere oturduk da sohbet ettik gibi hissediyorum.

   Sil
  2. umarım gerçekte de bir gün bir yerlerde karşılaşıp oturup sohbet ederiz :)

   Sil
 15. kutlarım , dergide ya da gazetede yazsan da buraya uğramayı unutma, nice yıllar daha elinden kalem/klavye eksik olmasın...Bu arada Le min Ho için aynı tartışmayı yaşadık bugün yeğenle, gerçekten ama burnu birazcık büyük , ha diyeceksin ki seninki çok mu küçük :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederim. nice senelere hep beraber inşallah...
   bizim burnumuz küçük olsun büyük olsun dizilerde oynayıp arkamızdan oppaaa diye koşan yok ki. ama Le min ho öyle mi :D

   Sil
 16. O zaman 6.yıl dönümün kutlu olsun...ablalarin en iyi yazani :) iyiki yazıyosun yazılarına bakıp bazen ağlamak bazense gülmek blogunu takip ettigimdenn beri en önemli hobilerimden;)ahahahaha seni seviyorummmmm:-*♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yıldönümümü kutlamasan burada yorumun olmasa üzülürdüm benim tatlı küçük güzel kardeşim. şu yorumun güzelliğine bak ya. Kıbrıs'a gel bir ara seni kocaman öpmeliyim :)
   not: ablalar daha çok sever^^

   Sil
 17. Kesinlikle kutlanmalı! 6 yıl mı olmuş.. Açıkcası okur okumaz hüzünlendim kızgınlığım arttı neden daha önce karşılaşamadık, farkedemedim diye ama geç olsa da buldum mutluyum kaybetmemeye niyetliyim :) Senin yazılarını okurken aynam mı, ikizim mi, nasıl okur aklımdakilerini diye sorarken buluyorum kendimi ki sanırım bu en büyük etkeni hayranlığımın sevgimin saygımın. Kız kardeşim gibi gördüğümü söylemiştim daha önce o yüzden şimdi tüm samimiyetimle; kız kardeşiim nice 6 yıllara, sağlıkla, huzurla. Kalemine kalbine sağlık <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. güzel kalbi pırlanta gibi kardeşim İyiki yollarımız bir yerde kesismiş iyi ki bana yazmışsın kendinden haberdar etmişsin.
   hep beraber nice yıllara inşallah

   Sil
 18. kutlu mutlu olsun bloğun nabrut (:
  ben senin fanın olduğum için bayıla bayıla takip ediyorum seni (:
  şu da bir gerçek bloggerların kitap çıkardığını gördükçe aklıma gelen ilk isim sensin, öpcük.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oyy benim en sevdiğim fanım ^^ teşekkür ederim.
   yola beraber çıktık sayılır. ne zamandan beri yazıştığımızı çoktan unuttum.
   hep çok güzel yorumlar aldım senden ama ahh bu bir başka güzeldi.
   kocaman öpcükler de benden

   Sil
 19. 6 sene dile kolay :) Acisiyla tatlisiyla dolu. Nice senelere

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. darısı sana inşallah yolun açık olsun

   Sil
 20. Kocaaaaaa 6 yılı görünce yorum yazmamak olmazdı :) Bende bir çok kişi gibi dizi yorumları için blog bakarken rastladım Zamanla kitap kurdu olarak kitap yorumların dikkatimi çekti Sonra samimi, içten naif kendinden bahseden yazıların esir aldı beni Özellikle de kendinle konuşuyormuş gibi yazman, ince espirilerin dikkat çekiciydi Sanki yıllardır tanışıyormuşuz beraber büyümüşüz gibi verdiğin hisle hiç zorlanmadan ailen kabul ettik Ve bir gün bir de baktım ki bir şey yazmış mı değip her gün bloğa giriyorum
  Nice 6. yıllara blogcuların en iyi yazarı :)
  (Blogcuların kelimesi bana da garip geldi Kabul ediyorum :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çokkocaman koskocaman teşekkür ederim bu samimi güzel yorumun için. ne kadar mutlu olduğumu anlatamam.
   Sen yazınca güzel oldu ama hele en iyi yazarı ekleyince ardına daha da bi güzel oldu.
   sevigler selamlar

   Sil
 21. O tatlı telaş.. heyecan.. yorum var mı.. varsa ne yazmış..
  kendimde böyleyim.
  arayı çok açmış olmama rağmen, hala yorum var mı heyecanı taşıyorum yani.. :))
  6 yıl.. ben seni geç farketmişim o halde..
  olsun. :)
  daha nice yıllar yazman, bizimle olman dileklerimle.. ben senin içtenliğini seviyorum. bilgin olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. arayı uzatma o zaman eski blogculardna kim kaldı ki?
   geç mi tanıştık hatırlayamıyorum ama çok uzun zamandır hep vardın gibi geliyor ve sanki hep tanıdığım biri gibisin...
   Çok teşekkür ederim yazdıkların için.
   nice yıllara beraber girelim inşallah

   Sil
  2. ne güzel sözler bunlar. teşekkür ederim :)
   şimdilerde arayı kapamaya çalışıyorum ama yetişemiyorum.

   Sil
 22. Yıldönümün kutlu olsun.Daha nice senelerde seni okumak dileğiyle Nabrutcum :D Seni okumak gerçekten çok eğlenceli, dilerim nerde yazmak istiyorsan orda yaz ve bizlerde okuyalım ama burayıda ihmal etme :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. canımsın. sağolasın. nice senelerde beraber olalım inşallah. güzel dileklerin için de teşekkür ediyorum

   Sil
 23. Nice 6 senelere..Ben de sizi sessiz sessiz uzun süredir takip edenlerdenim.Sizi kime benzetiyorum biliyor musunuz?Hani dizinin birinde yüzü hiç görünmeyen, hakkında sadece bilgisayar bağımlısı olduğunu bildiğimiz ,fakat nasıl biri diye merak içinde kaldığımız meşhur ŞAZİMENT 'E benzetiyorum:)))) Ben onun çok güzel ve akıllı, fakat biraz utangaç olduğunu düşünüyorum .Ne dersiniz siz hangisisiniz...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok memnun oldum öncelikle :) amin...
   ben nasıl biriyim sandığınız gibi miyim bilmiyorum ki :) buna beni görünce karar verebilirsiniz ancak. siz ne görüyorsanız ben oyum çünkü.

   Sil
  2. selam.lütfen ŞAZİMENT İN dansını izle:)))) hahahaha..

   Sil
  3. izledim de o şey erkek mi kız mı bilemeidm :D

   Sil
 24. Nice senelere olsun nabrut.... Her ne kadar baslarda sadece dizi blogu sansam da kesfettikce oyle olmadigini anladim. Ve herkesin ortak noktasi olan konulari dile getirdigin yazilarini daha cok seviyorum ben. Sen her daim yaz biz okuruz seni nerde olsan buluruz... :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederim. hem sana hem de dizilerimize teşekkür borçluyum...

   Sil
 25. Yazılarını severek izliyoruz ve okuyoruz....;)
  Nice 6,16,26.yıllara hep beraber inşaallah.

  YanıtlaSil
 26. Nabrutcan tebrik mesajı yazmistim ama ulasmadi mi yoksa ben mi yayinlaya dokunmadim. Sevil

  YanıtlaSil
 27. 6 yıl Nabrut ! Bravo :) blog bir yerden sonra besleyip Büyüttüğün çocuğun gibi oluyor ya da benim için öyle :) o adsız yorumlar bazen hepimizi çileden çıkarıyor ama adı sanı hatta bir lakabı olmayan kendine güvenmeyen insana ne kadar kızabilirsin ki? Neyse sen hep buralarda ol ben de her zaman yorum yapamasam da okudukça eğlenebileyim :) nice Yıllara o zaman !
  Not: imla hataları için kusura bakma, akıllı telefonun(!) marifetleri

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. darısı sana. nice altı senelere inşallah...
   aynen öyle burası başka bir dünyan ve bir sürü görmeden sevdiğin arkadaşın oluyor sen gibi...
   bu aralar ikimizde yoğunuz aynen bende okusam da yorum bırakamıyorum ama severek takipteyim.

   Sil
 28. Kutlamalar baslasin, sursun hem de. Tüm yurtta, dis temsilciliklerde ve KKTC'de :) Takip ettiğim bir bloğun takip ettiklerindendin. Hatta bu dal gibi kiz niye spor salonuna gider ki diyen mahalleli teyzelere verdigin cevaba çok gulmus ve ara ara takilirim bu bloğa demiştim. Sonrası mı? Hergün acaba Nabrut ne yazmış diye heyecanla yeni yazılarını gözler oldum. Okudum ve zeki, hazircevap, iyi gözlemci, nuktedan halini takdir ettim. Bana öyle iyi geldin ki tanimadan sevdim seni. Rabbim de seni sevsin ve korusun Nabrut kardeşim. Kuzeyden sana el salliyorum... Sevil

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haşemam içindeki seksi görünmek istiyorum hala :)))
   Canım ablam. Benimde hergün yorum bıraktı mı acaba diye merakla beklediğimsin. Yorumlarını verdiğin tavsiyeleri çok ciddiye alıyorum. yakınımda bir yerlerde olsa başım sıkışınca bir acı çayını içmeye gidebilsem dediğim o selamını aldığım kuzeye yolum düşerse mutlaka kapısını tıklatacağım birisini.
   Allah için seni çok seven kardeşin :*

   Sil
 29. Daha nice nice 6 lı yıllara. DESTUUR SULTAN NABRUT HAN HAZRETLERİ ! Long live the Nabrut ! Sen hiç buraları terk etmeyi düşünme. Güçlü kaleminle bizi tüm yazılarında etkilemeyi başarıyorsun. Yüzlerimize tebessüm geliyor yazılarını okurken ve bir de itiraf etmek gerekirse seni örnek alıyorum idolümsün yani ^^ Son olarak mümkünse imza gününde senden imza almak umuduyla sağlıcakla kal :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. offf ne güzel bir kutlama yorumuydu böyle. hiç unutmayacağım. teşekkür ederim.
   hele idol kısmında ne kadar utandığımı mahcup olduğumu söylememe gerek var mı?
   imza gününden sonra karşılıklı kahve içmek duasıyla. öpüyorum.

   Sil
 30. Blogunun yeni yaşı kutlu olsun, Nabrut! Hep yaz, olur mu? Kalemine kuvvet! Yüzüne karşı methetmeyeyim seni de iyi hislerim var sana dair. Hakkımızda hayırlıysa, güzel bir günde güzel bir yerde rastlaşmak ümidiyle... Sevgiler... ˆˆ

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim. çok mutlu oldum. inşallah karşılaşırız selametle...

   Sil
  2. Amin. Selametle...

   Sil
 31. Nabrutcum 6. yaşınız kutlu mutlu olsun en içten dileklerimle tebrik ederim...
  Müsadenle yıl dönümü munasebetiyle ufakcik birşeyler eklemek istiyorum.
  Ben blog okumayı seven birisi değilim hele kişisel bloglari takipte etmem çünkü merak etmem kim napıyomuş ama sen bunların içinde kesinlikle istisnasın. Hacıfışfış masallarına çok gülüyorum mesela ya da o garip isimli nokta atışı tespitli sendromlarina bayılıyorum. İnce mizah anlayışın, güzel karakterin ve kaleminin kalitesidir seni takip etmemin nedeni. Sen hep yaz bende hep okuyup altına yorumlarimi bırakıp seni oyalayayim olur mu :) umarım seni çok iyi köşelerde de okumak nasip olur

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. gözlerim sulandı.çok teşekkür ederim yüreği güzel arkadaşım. senin yorumların her zaman beni mutlu etti. ismini görmediğimde eksikliğini hisssediyorum. Hep hayatımda var gibi hissettiğim kişilerden birisi de sensin. tekrar çok çok teşekkür ediyorum

   Sil