Yaz dizileri arasından gerek oyuncuları, gerek fragmanları ve hatta afişleri ile çok ilgimi çeken dizilerden bir tanesi de The Time We Were Not In Love idi.
Dizinin oyuncuları ve konusu hakkında bilgiyi şurada vermiştim.Önce Lee Jin Wook'tan bahsedeyim;
Kendisine özellikle Nine travel'de hayran olmuştum. Bu dizide canlandırdığı karakter en yakın arkadaşı ile aşk yaşaması bakımından I need Romance dizisini anımsatsa da kişilik özellikleri itibarıyla o diziden çok uzak. Açıkçası ben bu dizide karakterini sönük ve hatta biraz silik buldum. Kore dizilerinden alışkın olduğumuz o güçlü adam imajı çizilmediği için olabilir.
Son olarak çok zayıfladığını, çok zayıfladığı için yüz çizgileri derinleşip yaşlı gözüktüğünü eski yakışıklılığının kalmadığını ilave etmek isterim.

Ha Jin Won'a gelirsek;
Ben Secret Garden'da kendisini pek sevmezdim ama bu dizide hayranı oldum. Çok hoştu. Sanki bambaşka bir kadın olmuştu. Ayakkabılar elbiseleri derken onu izlemek görsel bir şölendi.
Ayakkabı elbise demişken, dizi boyunca sürekli iki çanta kullanması çok çok ilgimi çeken bir durumdu. Hatta eskiden Korelilerin giydiği bilekte biten pantolonlara gülerken şimdi moda oldu, bu da moda olursa diye korkmadım değil.Oyunculardan çıkıp dizi hakkındaki yorumuma gelecek olursam;
* Dizi çok yüksek başladı. 8. bölüme kadar bayılarak izledim. 8. bölümden sonrasını değerlendirdiğimde ise ortalama bir dizi halini aldığını söylemek mümkün. İnişli çıkışlı.
* Dizide entrika namına bir şey yok. 
* Yan karakterlerin çok sevimli olduğu dizilerdendi. En çok kızımızın anne ve babasını sevdim.Annesinin şu repliği de unutulmazlar arasındaydı.Yan karakterlerden bahsetmişken bu ikiliye bayıldığımı söylemeden geçemeyeceğim.Dizide şu sorunun cevabını aradık:Yasal Uyarı: Buradan sonrası yüksek dozda spolier içerir.

Yine diziden en çok sevdiğim şeylerden biri mekan seçimi idi.
Komşu olan iki yakın arkadaşın evleri kadar kızımızın odası mükemmeldi.Dizinin ilk bölümlerinde nam-ı diğer Oska ve;Infinite L konuk oyuncu olarak yer aldı.Ha Jin Won olur da Secret Garden'a gönderme yapılmadan olmazdı elbette.


Esas kız 34 yaşında olunca evde kalmış kız edebiyatı yapılmadan olmazdı elbette.Aslında kızımız ilk itiraf eden tarafa olsa da dizi öyle gelişmedi.Dizide gizli yerlerine çıktıkları sahneleri çok sevdim. Seyehate çıktıklarında birbirlerine notlar bırakmaları, sürprizler yapmaları çok güzeldi.

Bu aşağıdaki sahne gibi kızımız her sarhoş olduğunda sırlanıp evine taşımasını sevdim.Bazen böyle arkadaşlık mı olur diye abarttılar ama olsun-du. :) Ah birde karpuz çekirdeği tükürme yarışı yapmaları şahaneydi. Hahaha!Tabi Won bir ara bıkıp; "hadi kızım artık işine" dedi. (Böyle yorumlar yaparken kendimi yorum yaparak sesli sesli dizi izleyen yaşlı teyzeler gibi hissediyorum.)Zaten bu replikle Won bana hitap ediyor gibi bir duygu hissettim. Tabii klasik olarak kızımızın sonunda jeton düştü. Kore dizi klişelerinden olan havaalanında 
-Kacimaaaa! deme
sahnesi yaşandı.ttime paylaşan: Nabrut1

Bu dizinin objesi de düdüklü kolye idi. Bir önceki videoda da var. Kore menşeili sitelerde aradım ama bulamadım. Bulan olursa almak için arıyorum, aklınızda bulunsun.İki arkadaşın sevgili olması kısmında rujun rengi kavgaları vs. hoştu.ttime2 paylaşan: Nabrut1Sonunu güzel bağladılar, evlenme teklifi güzeldi. Ama asıl güzel olan evden eve evlenmeleri, iki ev arasını gelin yolu yapmalarıydı, bu fikrine bayıldım.


Bir dizinin daha sonuna geldik. Alt yazıda ve convertlerde emeği geçen ve beni buraya kadar okuyan herkese teşekkür ederim.

Adios!

Facebook Kore Dizileri Sayfamı takip etmek için: https://www.facebook.com/koredizifilmreplikleri1
Blog'umda yazdığım tüm dizi ve filmleri alfabetik olarak sıraladım.
Buradan hepsine ulaşabilirsiniz.