Neden Pamuklu Şalları Tercih Etmelisiniz? - Nabrut Fıdıllıoğlu

Son Yazılar

Home Top Ad

Post Top Ad

31 Temmuz 2019 Çarşamba

Neden Pamuklu Şalları Tercih Etmelisiniz?

Advertorial içeriktir.

Pamuk, ebegümeci familyası Malvaceae familyasındaki Gossypium cinsinin pamuk bitkilerinin tohumlarının etrafında bir koza veya koruyucu durumda yetişen yumuşak, kabarık bir elyaftır. Pamuk bitkisinin tohumlarını saran uzun, lifli tüylerin bükülmesi ile elde edilen doğal bir maddedir. Bu lifler boy ve kalınlık olarak değişiklik gösterirler ve emici özellik taşırlar. Bu da pamuktan yapılan giyim ürünlerinin yumuşak ve rahat olmasını sağlar. Pamuklu kumaşlar özellikler sıcak havalarda tercih edilmelidir. Çünkü serin tutmaktadır.

Yazın sıcaklarında tesettür giyimde kumaş olarak pamuklu giysiler giyilmelidir. Giysilerde her zaman pamuklu kumaşlılar giyilemese de şallarda pamuklu şal kullanılmalıdır. Pamuklu şal, nemi emerek ısıyı vücudun taşına taşır ve böylelikle serin tutmuş olur. Saçlarda elektriklenmeye sebep olmaz. Pamuklu şal iyi boya tutmaktadır. Yani şalınızın rengi ilk günkü gibi kalır. Ve temizliği çok kolaydır. Bu kadar artısı olan ve yazın serin tutan pamuklu şal, bu sıcaklarda kurtarıcınız olacak. Birçok renk seçeneği ile aradığınız pamuklu şal adresi Moda Ebrar!


Yazın Kurtarıcısı Pamuklu Şallar Nasıl Kombinlenebilir?
Pamuklu şal kullanımı en rahat kumaştır. Genellikle günlük yaşamda tercih edilir. Özel gecelerde ise abiye şal kullanılmaktadır. Pamuklu şallar her türlü kıyafet ile kombinlenebilmektedirler.

Mavi renk sakinliği ifade etmektedir. Bu nedenle maviyi daha sakin, cool kombinlerinizde kullanabilirsiniz. Mavi renk ile en uyumlu renkler kırmızı, gri, kahverengi, turuncu, pembe, beyaz ve sarıdır. Kombin önerisi olarak kot etek veya kot pantolon üzerine beyaz tunik, şal olarak da mavi pamuklu şal çok uyumlu olacaktır.

Kırmızı, enerji ve mutluluğu ifade eder. Hareketli kıyafetlerde kullanılabilir. Kırmızı ile en uyumlu renk sarı, beyaz, kahverengi, yeşil, mavi ve siyah olacaktır. Kombinlerken ise örneğin fırfırlı etek giymişseniz üzerinize tek renk bluz giyip kırmızı pamuklu şal kullanırsınız veya fırfırlı bir bluz alta da düz kesim bir etek ile kırmızı şalı kombinleyebilirsiniz.


Siyah renk asalettir. Neredeyse her renge uyar. Her tarzda da kullanılır. Kombinlerken fazla koyu renklerle kombinlememeye çalışın. Daha açık renkler ile daha iyi olacaktır. Siyah-beyaz, siyah-kırmızı, siyah-mavi gibi renk kombinlerinizde siyah pamuklu şal tercih edebilirsiniz. Tabi ki renk tonları da çok önemli. Beyaz tam beyaz olmalıdır kırık beyaz gibi olmamalıdır. Kırmızı ve mavi de açık tonlarda ve boğucu olmayan renk tonunda olmalıdır. Diğer bir dikkat etmeniz gereken şey ise siyah bir üst kullandığınızda siyah pamuklu şal kullanmamanız. Çünkü siyahlar birçok renk tonunda olabilmekte ve bu nedenle birbirine yakın kullanılmamalıdır.

Pembe, neşenizi ve pozitifliğinizi dışarı yansıtmanıza yardımcı olur. Pembe ile en güzel kombinlenebilecek renkler nane yeşili, zeytin yeşili, gri, turkuaz ve soluk mavidir. Kombin önerisi gri bluz, soluk mavi bir kot, pembe ayakkabı ve  pembe pamuklu şal olabilir.

ADS