Sağlıklı Diyet Listeleri İle Kısa Sürede Kilo Verin

Kilo vermek için oldukça önemlidir. Kısa bir sürede kilo vermek için mutlaka sağlıklı diyet listelerine uygun olarak beslenmenizi düzenleyebilirsiniz.
Sağlıklı diyet listeleri, sağlıklı yoldan kilo vermek isteyen kişilerin mutlaka uygulamaları gereken yöntemlerdendir. Günlük olarak size önerilen beslenme önerileri ile birlikte çok kısa bir sürede kilo vermeniz mümkündür.

Bir hafta boyunca bile size önerilen diyet listelerini uygulamanız halinde bir anda kilo verdiğinizi görebilirsiniz. Diyet yapıp kilo verdikten sonra tekrar eski kilonuza dönmek istemiyorsanız, diyetiniz bittikten sonra da sağlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz. Sağlıklı beslenmekle birlikte mutlaka günlük olarak fiziksel aktivite yapmayı ihmal etmeyin.


5 Günlük Sağlıklı Diyet Listesi

Şok diyetlerin aksine sağlıklı diyet listeleri kalıcı olarak kilo vermenizi sağlayacaktır. Sağlıklı besinler tüketerek, kısa bir sürede kilo vermeniz mümkündür. Bu diyet listeleri ile beraber günlük olarak fiziksel aktivite yapmayı aynı zamanda günde en az 2 litre su içmeyi ihmal etmemelisiniz.
Sağlıklı diyet listelerinde 1. Gün; sabah 2 dilim tam buğday veya kepekli ekmek, 1 adet haşlanmış yumurta, bir kibrit kutusu büyüklüğünde yağsız peynir, bir tutam maydanoz, domates, salatalık ve yeşillik.

Kaynak olarak buraya bakınız : 

Ara öğün: 1 kase yoğurt içerisine 2 tatlı kaşığı kadar keten tohumu
Ara öğün: 1 bardak yağsız süt, içerisine tarçın
Akşam: salata( yağsız), bir porsiyon balık ve bir porsiyon taze fasülye

2. gün sağlıklı diyet listelerinde kahvaltı ve ara öğünlerde aynı yiyecekleri tüketebilirsiniz.
Akşam: 5 yemek kaşığı nohut yemeği, 5 yemek kaşığı bulgur ve yağsız salata


3. gün sağlıklı diyet listelerinde sabah kahvaltısında 2 dilim tam buğday ekmeğinden tost yapılabilir. Yanında yeşillik, domates, salatalık ve şekersiz çay.
Ara öğün: bir porsiyon meyve
Öğle yemeği: 1 kepçe kadar mercimek çorbası, 1 köfte, salata
Akşam yemeği: ıspanak yemeği, 4 yemek kaşığı kadar makarna tüketilebilir.


4. gün sağlıklı diyet listelerinde uygulanması gereken: sabah: 3-4 kaşık müsli, 1 su bardağı light süt, 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi
Ara öğün: 2 dilim ananas
Öğle: 1 kepçe kadar mevsim sebzelerinden çorba, bol yeşillik veya salata, 1 adet haşlanmış yumurta veya omlet tüketilebilir.
Ara öğünde 1 bardak ayran veya 2 yemek kaşığı yoğurt tüketilebilir.
Akşam: 1 kepçe kadar mercimek çorbası, 1 dilim ekmek tüketilebilir.


5. gün tüm gün boyunca az yağlı ve az tuzlu olarak yapılan lahana çorbası içilmelidir. Sağlıklı diyet listelerinde yukarıdaki diyet listesi eksiksiz olarak uygulanmalıdır.