Tesettür İçin Şık Eşarplar - Nabrut Fıdıllıoğlu

Son Yazılar

Home Top Ad

Post Top Ad

21 Aralık 2018 Cuma

Tesettür İçin Şık Eşarplar

Tesettür Giyim İçin En Şık Eşarplar Venezia Markasında

Eşarp tesettürlü bayanlar için vazgeçilmezidir. İpek, pamuk, tül, gibi kumaş türlerinden oluşur. Tesettürlü bayanlar kıyafetlerine göre kombin yaparak kullanırlar. Bu eşarpları her bayan farklı şekillerde kullanır. Örneğin kimi bayanlar eşarplarını sadece boğaz altında çatallı iğne ile tutturarak kullanır. Kimi bayanlar ise çatallı iğne ile tutturduktan sonra önceki iki ucunu arkaya bağlarlar. Bazen de eşarbın bir ucunu önde bırakırken diğer ucunu arkaya atarak omuzdan toplu iğne yardımıyla sabitlerler. Eşarbın bir ucunu uzun tutup başının üstüne doladıkları da olur. Genellikle kare şeklinde olan modeller ortadan iki ucunu birbirine yakın katlayarak kullanılır. Bazen de şal gibi tek bir kenarını kullanarak katlamadan kullanırlar. Kişinin tercihine bağlıdır.


Eşarp Çeşitleri Nelerdir?

Eşarplar tek renk olabileceği gibi çiçek, gül, değişik geometrik şekilleri olanları da vardır. Tek renk olanlar her renkte bulmak mümkündür. Bazı eşarplar tüm renkleri içinde barındırır. Örneğin: eşarbın bir köşesinden diğer köşesine doğru giderken tüm renkler sıra halinde bulunur. Bazen de siyah eşarbın içinde daireler içinde ayrı ayrı tüm renkleri barındıran eşarp çeşitleri de bulunur. En çok gül veya çiçek deseni olanlar tutulur. Bazı modellerde çiçek ve gül motifinin yanında geometrik şekiller düz çizgiler hepsi bir eşarpta bulunur. Bunlar genellikle rengarenk olur. Her türlü kıyafete kombini kolay olur. Eşarbı kullanan bayanlar rengi ne olursa olsun üzerinde şık ve alımlı gösterir.   Eşarplar genellikle parlak göz kamaştırıcı kumaştan yapılır. Bazı eşarplarda desenlerin yanında parsak simleri veya taşları olanları da bulunur.

Eşarp Kombinleri Nasıl Olur?

Eşarp kombini yaparken giyilen kıyafete uyum göstermesine özen gösterilir. Giyilen kıyafetin renklerini barındıran başörtüsü tercih edilir. Örneğin: yeşil uzun bir bluz, beyaz pantolonu olan bir bayan eşarbını beyaz renkte üzerinde yeşil yaprak veya gül motifi olanı tercih edebilirler. Kıyafetin süslerinin renginde eşarp tercih etmek de şık duracaktır. Baştan aşağı tek renk giyen bir bayan eşarbını da kıyafetin renginde tek renk seçebilir. Buda endamlı ve dikkat çekici gösterir. Bazen de çantaya veya ayakkabılara uygun renkler seçilir. Özel günlerde sade veya renkli kumaşlar kullanılabilirken abiyenin üstüne simleri veya taşları olan eşarplarda tercih arasındadır. Gösterişli, parlak eşarplar tüm gözleri üzerinize çekecektir. Gecenin dikkat çeken bayanı olursunuz.

Hiç yorum yok:

ADS