Tesettür Giyimde Son Dokunuş Dış Giyim

Tesettür Giyimde Son Dokunuş Dış Giyim


Son dokunuş olan dış giyim seçenekleriniz nelerdir? Kombini tamamlayan ve mevsime göre en fazla değişiklik gösteren tesettür dış giyim parçalarıdır. Çok çeşitli ve bol seçenekli olan kategorinin başlıca grupları kap, trençkot, mont, kaban, ferace, ceket, pançodan oluşmaktadır. Tasarım olarak ise klasik ve spor olarak birbirinden ayrılmaktadır. Kumaş seçenekleri ise tamamen modaya yön veren kumaşlardan ve renklerden oluşmaktadır. Kendi tarzınızı yansıtan klasik ya da spor dış giyim ürününe karar verebilirsiniz. Renk seçenekleri de fazlaca kapsamlı olmaktadır, güncel renklere göre modacıların yön vermesiyle açık veya koyu tonlardan size uygun olanı seçip kombinlerinize son dokunuşu yapabilirsiniz.

Kap, Ceket, Trençkot Seçimleri


Günümüz tesettür dış giyim de önemli yere sahip olan kap, ceket, trençkot seçimlerinde kişisel tercih ve tarzın en baskın olduğu alanlardır. Spor modellerde genellikle kumaş seçimi farklılık göstermektedir. Boy ve kalıp ise tamamen ürüne yeni bir özellik eklemektedir. Daha kısa modeller kadar ara boy ve uzun modellerde seçeneklerden olmaktadır. Pamuklu kumaşlar ve daha sentetik kumaşlar da tasarımlarda sık sık karşınıza çıkacak seçeneklerden olmaktadır. Astarlı ve astarsız olma durumu ise yazlık ve mevsimlik seçeneklerde sizi kurtarıcı minik detaylar olmaktadır. Sıcak havalarda daha çok astarsız ve pamuklu kumaşlar tercih ediliyorken, astarlı ve daha sentetik kumaşlar yağmurlu günlerde ve mevsimlik modeller olarak karşımıza çıkmaktadır. Kullanım amacınıza ve kombin oluşturmak istediğiniz parçalara göre seçimlerinizi oluşturmalı ve modacıların tasarladığı sizin vücut tipinize en çok yakışanı kullanmanız gereklidir.

Panço, Mont, Kaban Seçimleri


Mevsimden en çok etkilenen tesettür dış giyim ürünleri olarak karşımıza çıkan panço, mont, kaban olmaktadır. Soğuk havaların habercisi son bahar geldiğinde alışveriş listelerine eklenen bu ürünler olmaktadır. Modadan en az etkilenen grup olarak modacıların karşısına çıkmaktadır bu ürünler. Kumaş seçenekleri olarak ise daha çok kaşe ve elyaf dolgu karşımıza çıkmaktadır. Triko ve deri detaylar ise gündeme her dönem damga vurmaktadır. Boy seçenekleri diğer dış giyim ürünleri ile benzerlik göstermektedir. Seçenek oluşturan renkler ise sezon trendlerinden etkilendikleri en önemli alandır. Soft renkler genellikle her dönem ve sezon da moda olmaktadır.