Puhu TV'de Yeşilçam Filmlerini HD İzleme Deneyimi - Nabrut Fıdıllıoğlu

Son Yazılar

1 Ocak 2017 Pazar

Puhu TV'de Yeşilçam Filmlerini HD İzleme Deneyimi

Meşhur Pazar kahvaltılarımızın ardından vazgeçilmez bir rutinimiz vardır: kahvelerimiz eşliğinde Türk filmi izlemek! 

Uzun yıllardır süregelen bu ailevi ayinimiz için eskiden uydudaki tüm kanalları gezer, şöyle aile filmi diye isimlendirilebilecek; Neşeli Günler, Bizim Aile, Gülen Gözler tarzında bir Yeşilçam klasiğine rastlarsak pek keyiflenirdik. Sonrasında bal reklamları furyası başladı ki, tam filmin ortasında yarım saati bulan bu reklam türü bizi internet üzerinden film izleme çözümüne doğru itti. Bu sebeple interneti televizyona bağlayarak video paylaşım siteleri üzerinden filmleri izlemeye çabaladık. Çabaladık diyorum zira her zaman istediğimiz filmi bulamadık, çoğu zamansa görüntü kalitesinin çok düşük olması bizi rahatsız etti. Hele paylaşımların illegal olması ve videonun orta yerinde pat diye çıkan reklamlar bizi bu keyiften gitgide uzaklaştırdı.

Benim Yeşilçam sevdamı bilirsiniz, filmlerden vazgeçemeyince arayışlarım sonucunda kaliteli bir site ile karşılaştım: puhutv. Artık birçok filmi buradan yüksek çözünürlükte ve reklamsız izliyoruz. Hatta daha birkaç gün önce Neşeli Günler’i restore edilmiş ve Hd kalitede izledik. Görüntü kalitesi o kadar iyiydi ki defalarca izlediğimiz bu filmden birçok detayı yakalama fırsatı bulduk; Adile Naşit’in yeleğinin deseni, Münir Özkul’un çocuklarına yaptığı kuru fasulyenin pastırmaları, turşucu dükkânında yazan yazılar ve daha niceleri…

Hatta bunu söylemeden geçemeyeceğim; bu siteyi keşfettikten sonra biz artık dizileri de günü ve saatinde izlemiyor, uzun reklam aralarını beklemiyoruz. Hemen hemen her dizi –en azından bizim izlediklerimizin hepsi- Hd kalite ekran çözünürlüğü ile ertesi gün sitede yerini buluyor. Hem de legal olarak izliyoruz!

Mesela Cesur ve Güzel’i yeğenim varken tüm ilgimizi ona vermek adına gününde ve saatinde izlemek yerine onu uyutup çaylarımızı koyuyor ve internet üzerinden rahatça izliyoruz. Reklamsız, yüksek çözünürlükte! Sitenin ara yüzünü de kullanış açısından çok sevdim, hem pratik hem sade. Mesela annem kendi takip ettiği dizileri gündüz vakti bizden yardım almadan kolayca açıp izleyebiliyor.

Zaten günümüzün geldiği noktada televizyon dizileri yerini yavaş yavaş web dramalara bırakacak gibi gözüküyor. Hal böyleyken alternatif online dizi siteleri arayanlar için memnun kaldığım bu siteden bahsetmeden geçmek istemedim.