Moda Arama Motoru - Nabrut Fıdıllıoğlu

Son Yazılar

27 Kasım 2015 Cuma

Moda Arama Motoru

Online alışverişi çok seviyorum, hem birçok noktada daha hesaplı oluyor, hem de alışveriş yapmak için gezip dolanmaya vakit bulamadığım, lakin bir kadın olarak alışveriş isteği ile dolduğumda kendimi iyi hissetmeme sebep oluyor. Alışverişin verdiği mutluluk bir de çikolata da var sanırım.

Online alışveriş güzel, hoş ama bazen “özellikle aradığım” bir kıyafet olduğunda normal alışverişten farkı kalmıyor. Nasıl ki aradığım bir şey için o dükkan senin, bu dükkan benim başım dönene kadar dolaşıyor ayaklarıma karar sular iniyorsa, online alışverişte de bir çok siteyi dolaşmam, sayfa sayfa kıyafete teker teker bakmam gerekiyor.

Ama bu bahsettiğim durum online alışverişin doğasına aykırı değil mi? Biz online alışverişi daha kolay olduğu için tabiri caizse yattığın yerden alışveriş yapmanın keyfine varmak için tercih etmiyor muyuz?

Aradığım şeyi bulmak için onlarca siteyi gezmek zorunda kalıp saatlerimi harcayacaksam, sıkıldığım ve gözümün ağrıdığı da yanıma kar kalacaksa online alışveriş yapmanın ne avantajı olabilir ki?

İşte aradığını bulmak için site site gezmek zorunda kalmak sorununa bir çözüm yolu buldum. 
Moda arama motoru. Stilgiyin.com


Google mantığı ile düşünün. Google’a herhangi bir kelime girdiğinizde tüm sitelerdeki dokümanları toplayıp size sunuyor.

İşte stilgiyin sitesindeki arama kutucuğuna da mesela; 
kırmızı 38 numara rugan ayakkabı yazıyorsunuz ve bu arama motoru online ayakkabı satan sitelerdeki tüm rugan kırmızı ayakkabıları görselleri ve fiyatları ile beraber sıralıyor.

Şahane değil mi? 

Şu da var, sadece ayakkabı değil, tesettür giyim dahil tüm giyim ve aksesuar aramalarınızı bu site üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.
Bir gazete haberinde sitenin aylık 2 milyon ziyaretçisi olduğunu okuduğumda neden böyle bir sistemden daha önce haberdar olmadım diye hayıflansam da sonrasında kendisine bahsettiğim birçok arkadaşımın da habersiz olduğunu görüp bunu burada da yazmak istedim.

Teknoloji benim yetişemediğim bir hızda gelişip hayatımızı güzelleştirirken küçüklükten beri hayalini kurduğum, tüm işlerimi yapacak olan Jetgillerin Rosie’si ne zaman üretilmeye başlayacak acaba diye heyecanla bekliyorum. :)

Not: Bu sistem online kitap siteleri için de yapılsa alacağımız kitap hangi sitede daha ucuz kolaylıkla öğrensek o da şahane olmaz mı, ne dersiniz?

Hiç yorum yok: